Martin Helme: Haigekassa tuleb ümber teha tegelikuks ravikindlustuskassaks

Eesti,
©Scanpix
Regionaalhaigla

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimehe Martin Helme sõnul tuleb Eesti tervishoiusüsteemi parandamist alustada Eesti Haigekassa põhjalikust reformimisest.

“Kaja Kallas on avanud hädavajaliku debati tervishoiu teemal. Praegune Haigekassa süsteem on selline, kus kõigil on halb – nii patsiendil, arstil kui ka õdedel. Solidaarsus on õõnes sõnakõlks, sest 90 000 inimest on kindlustamata. Universaalsus on teine õõnes sõnakõlks, sest ravijärjekorrad on Euroopa kõige pikemad,” ütles Martin Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme sõnul tuleb Haigekassa ümber teha tegelikuks ravikindlustuskassaks, kust rahastatakse ainult raviteenuseid.

“Haigekassa kuludest tuleb välja võtta haiglate ehitus, mis peab olema lahendatud riigieelarvelise investeeringuna. Samuti tuleb välja võtta töövõimetuspäevade kompenseerimine, mis võiks olla tasustatav töötukindlustuskassast. Ravimite kompenseerimise süsteem, mis on Eestis üks läbipaistmatumaid ja seetõttu Euroopa kallimaid, tuleb ümber teha avatud konkurentsi ja ravimigrupi põhiseks, mitte konkreetse preparaadi põhiseks. Lammutada tuleb praegune suletud süsteem, mis surub turult välja paindlikud ja odavad väikepakkujad ning suunab kogu Haigekassa raha kahte suurde haiglasse,” leiab Helme.

“Kui kõik need asjad ära teha, vabaneb Haigekassas ligi 40 protsenti vahenditest inimeste ravimiseks. Jah, erakindlustuse võimalus peaks kindlasti olema, aga Kaja Kallase ettepanekust ei lugenud ma välja kriitiliselt tähtsat  osa – erakindlustuse valija peaks saama sotsiaalmaksust 10-15 protsenti maha, et kindlustust osta. Muidu pannakse inimesele lihtsalt lisakoorem.”

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused