Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: “Hussar oli vapiloom”, Mart Helme: “Hussaril polnud autoriteeti”

07.11.2023
Lauri Hussar ja Martin Helme

Eesti 200 juhi kohalt taanduv Lauri Hussar pole kunagi olnud erakonna tegelik esimees, tema tagasiastumine näitab Eesti 200-s valitsevat segadust, mis mõjutab ka koalitsiooni tervist ütles EKRE esimees Martin Helme.

Hussari tagasiastumine on kahtlemata seotud tema juhtud erakonna kehva seisuga reitingutes, kus ollakse langenud valimiskünnisele.

“Selle tagajärjel on läinud erakonnas käärima ja Hussar ei tule sellega esimehena toime. Hussar ei ole kunagi olnud tegelik esimees, vaid vapiloom, kes on niiditõmbajate poolt paika pandud,” märkides, et küllap on niiditõmbajad tülli läinud.

“Koalitsioon oma asju riigikogus teistmoodi vastu võtta ei saa, kui usaldushääletustega, sest jätkame samamoodi ja takistame kõikide valitsuse algatuste normaalset menetlust riigikogus. Kui sul on koalitsiooni teiseks suurim fraktsioon, mis pudeneb laiali ja ei ole arusaama, mida nad tahavad saavutada või neil ei ole enam mingit distsipliini, tööplaani, siis see asi läheb lappama. 14 on koalitsiooni puhul selline hulk hääli, mille kaotust või milles mitte kindel olemine ähvardab valitsuse tervist,” lausus Helme.

EKRE aseesimees Mart Helme leidis, et Hussar on riigikogu esimehena kesiselt hakkama saanud, samuti ei ole Hussaril autoriteeti.

Hussar on olnud osaline ka riigikogu töö- ja kodukorra pea peale keeramises, lisas Helme. „Kas ainult koalitsioonipoolsete eelnõude ja initsiatiivide takistusteta elluviimine on riigikogu töövõime säilitamine? See lõhnab juba ausalt öeldes Valgevene järele.“