Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme Isamaa ja Keskerakonna halamise peale: “Nihestunud kaotusevalu välja elamine vales kohas”

27.03.2023
Ministrid Urmas Reinsalu, Martin Helme ja Jüri Ratas
© UU

Riigikogu valimistest on kakskümmend päeva möödas, kuid koosseisus kõvasti kohti kaotanud Isamaa ka Keskerakond ei saa kuidagi üle kaotusevalust, leides, et nende hävimises on süüdi EKRE.

Sel nädalavahetusel kogunes Isamaa haavu lakkuma ning selle erakonna juht Helir-Valdor Seeder kordas sama, mida on väljendanud ka Urmas Reinsalu – Isamaal tuleb vabaneda rahvuslik-konservatiivse maailmavaate kuvandist, mida on EKRE jõuliselt juurutanud jms. “Me oleme jäänud selles mõttes EKRE varju ja EKRE kuvand on varjutanud ka meid,” kurtis Seeder.

Selle peale on mõni kommentaator arvanud, et ühinegu Isamaa siis kohe Reformierakonnaga.

Samuti opositsiooni jäänud Keskerakonna esimees Jüri Ratas kurtis aga äsjasel volikogul, et Reformierakonna ja EKRE vastandumine pani Keskerakonna olukorda, kus erakonna sõnumid ei kõlanud piisavalt välja.

Niisiis süüdi pole nad ise, vaid keegi kolmas.

Kui praegused valimistulemused peaks kinnitatama, siis jääb EKRE suurimaks opositsioonierakonnaks, kuid raske on mingit mõistlikku koostöö opositsioonierakondade vahel kõike eelnevat arvesse võttes eeldada.

EKRE esimees Martin Helme ütles ERR-ile, et see, et need jutud ajavad muigama: “Ma ei pea seda juttu esiteks siiraks. Teiseks on see minu meelest mingi nihestunud kaotusevalu välja elamine vales kohas. Jutud sellest, et neil läks valimistel kehvasti sellepärast, et nad tegid meiega koos valitsust, ei ole empiiriliselt tõsi, aga eks igaüks lohutab ennast nii nagu oskab.“

Helme sõnul puudub opositsioonil vajadus hoida kogu aeg ühtset joont, kuid on teemasid, mis on vaja omavahel kokku leppida. Näitena toob ta opositsioonile jäävate kohtade täitmise.