Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: Kaja Kallase seis on hapu

16.11.2023
MARTIN HELME

Idaskandaali puhkemisest saadik on Kaja Kallas avalikult toonitanud, et kui opositsioon tahab teda kritiseerida, algatagu umbusaldamine, kui nüüd riigikogu kõige väiksem fraktsioon Isamaa sellest teataski, ei pea EKRE esimees Martin Helme seda mõtet nii ajastuselt kui ka taktikaliselt õigeks.

Oleme sellest kirjutanud, et EKRE toetab üldiselt umbusaldamist, aga erakonna esimees Martin Helme selgitas ka Delfile üle, et tuleb põhjalikult läbi kaaluda, millal ja mis kujul seda teha, et surve valitsusele oleks võimalikult suur. „EKRE üldine eesmärk on see, et võimalikult kiiresti Kaja Kallasest lahti saada. Ta on läbi kukkunud nii peaministrina kui erakonna esimehena,“ toonitas Helme.

Isamaa väljahõigatud umbusaldusplaanis näeb ta ohtu, et Kaja Kallas võib saada seda, mida tahtis. „Saab öelda, et Stark Logisticsiga on korras, õpetajate palkade teema maas, automaksu küsimus lahendatud. Läheb puhta lehena edasi. Seda me talle pakkuda ei taha!“

Teatavasti on EKRE põhitaktika obstruktsioon, millega Isamaa ise kunagi välja käis, kuid kes on nüüd põnnama löönud.

Et Riigikogus arutatakse praegu riigieelarvet, siis on obstruktsioonisihik seatud sellele.

Üldiselt peab Martin Helme Kaja Kallase seisu päris hapuks. Ta ütles, et see võttis küll veidi aega, sest ühiskondlikud protsessid liiguvad teatud inertsiga, aga nüüd on tulemus käes. Seda on näha ka Reformierakonna reitingust.

Koalitsioonil on riigikogus 61 kohta opositsioonil 40 kohta. Umbusalduse läbisurumiseks on vaja üle 51 hääle, kuid näiteks kui seaduseelnõu on seotud valitsuse usaldusega, siis loeb lihthäälte enamus.