Martin Helme: Kantsler Priske erikohtlemine on kõige ehedam näide võimu kuritarvitamisest

Rubriik Eesti On
- Updated
Sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske – hästilõhnastatud kvaliteetinimene

Meie valitsus kiitis eelmise aasta lõpus heaks koroona vaktsineerimiskava, mille oli valmis teinud sotsiaalministeerium. Selle kava kohaselt peavad esimeses järjekorras vaktsineeritud saama tervishoiutöötajad (ka vanadekodude töötajad), terviseprobleemidega riskirühmad (diabeetikud, vähihaiged, erinevad kroonilised kopsuhaigused jne), siis erinevad eesliinitöötajad nagu politseinikud ja päästjad, seejärel elutähtsate teenuste pakkujad.

Leidsime sel hetkel, et valitsuse ja parlamendi liikmed võiks ka saada selle viimase grupi hulgas, ehk koos inimestega, kes tagavad meile energeetikat või sidet.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tanel Kiigel võib olla õigus, kui ta ütleb, et inimesed, kes ühel või teisel moel sellest järjekorrast mööda lähevad, ei ole kriminaalkuritegu sooritanud. Teisest küljest, kui sotsiaalministeeriumi kantsler laseb enda haldusalas oleval asutusel endale eeliskohtlemist teha, siis võib siin vabalt püstitada küsimuse, mida ta asutusele vastu lubas? Ehk teisisõnu, kas siin võib olla siiski tegu mõjuvõimuga kauplemisega või altkäemaksu võtmisega.

Nii või teisiti, valitsuses kinnitatud plaan pole ka päris suvaline paber, mis kellelegi midagi ei kohusta. Ja selle plaani ellu viimist peab tagama just sotsiaalministeerium. Minister ja kantsler.

Mõlemad on siin ilmselgelt ebaõnnestunud. Tegemist ei ole ju üksikujuhtumiga. Meil on Valga haigla näide korruptiivsest käitumisest vaktsineerimisel. Meil on Rakvere haigla näide korruptiivsest käitumisest. Meil on näide Narva haigla korruptiivsest käitumisest Vene konsulile eelisjärjekorras vaktsiini tegemisest. Meil on PERH-i/kantsleri näide korruptiivsest juhtumist. See kõik on sotsiaalministeeriumi vastutusvaldkond. Kala hakkab mädanema peast. Kui kantsler endale lubab kavavälist vaktsiini, siis mis sõnumi see allasutustele saadab?

Kõik see tõstatab küsimuse, kas või kui palju teab minister Kiik. Kui ei tea, siis ta ei käi oma haldusalast üle, kui teab, on osaline mustriks kujunenud skeemis, kus pumba juures olijad saavad erikohtlemist. Kui Tanel Kiik jätab kantsler Priske nüüd ametisse, siis võtab ta poliitilise vastutuse tema käitumise eest.

Vaktsineerimiskavast mööda minemine ei pruugi olla kriminaalne, aga see on igal juhul ebaeetiline. See on kõige ehedam näide võimu kuritarvitamisest ja sellest, et kusagil on olemas väikesed ja tühised inimesed, kes võivad surra ja siis on olemas tähtsad ametnikud, kes tagavad endale erikohtlemist. See ongi uue valitsuse stiil?

Martin Helme
EKRE esimees

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused