Martin Helme: Kersti Kaljulaidil puudub nii mandaat kui ka autoriteet, et parlamendile soovitusi anda

Eesti,
- Updated
Kaljulaid ja Putin

Kersti Kaljulaid käib korra kohtumas Putiniga ja kohe jäävad kombed külge, kirjutab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme, kommenteerides presidendi ettepanekut siduda referendum parlamendi usaldushääletusega.

Inimesel on tekkinud ettekujutus, et Eestis ka on presidendi asi parlamenti laiali saata ja dekreetidega seadusandlust kujundada. Selline nukkidega opositsioonile appi tõttamine ja päevapoliitikasse trügimine iseenesest ei üllata, nii nagu ei üllata seegi, et inimesel puudub täielikult adekvaatne enesehindamise võime.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti on põhiseaduse järgi parlamentaarne riik. Presidendil ei ole võimalik riigikogu laiali saata või riigikogule juhiseid anda. Ometi ta praegu seda üritab mingi kummalise tagaukse jokk-skeemiga.

Kersti Kaljulaid ei ole ühelgi valimisel kandideerinud, ei ole ühelgi valimisel üheltki kodanikult ainsatki häält saanud. Tal puudub mandaat, aga ka seaduslik volitus, ammugi puudub tal autoriteet, et anda soovitusi või teha ettepanekuid riigikogule. Täiesti skandaalne on tema ettekujutus, et tema võib algatada erakorralisi valimisi. Taoline ettepanek on järjekordne jõhker võimukaaperdamise katse. Oma olemuselt demokraatiavastane ja põhiseaduse vastane.

Selle asemel, et võtta selge seisukoht riigi julgeolekut ja iseseisvust kahjustavate opositsiooni ettepanekute osas, läheb ta opositsioonile appi, üritades teemat kuhugi mujale suunata. Selleks pakub ta välja oma versiooni kooseluseadusest ja teeb ettepaneku riigikogul laiali minna. See kõik on väljaspool tema volitusi. Ta peaks ju ometi teadma, et ta ei saa seadusi algatada, erandiks vaid põhiseaduse muudatuse algatus.

Kui ta tahab kangesti uusi valimisi näha, siis peaks ta saatma parlamenti presidendi otsevalimise põhiseaduse muudatuse.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused