Martin Helme kohtus Londonis rahapesu paljastamisega tegeleva Bill Browderiga

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Martin Helme

Rahandusminister Martin Helme (EKRE) kohtus tagasiteel Ameerika Ühendriikidest Londonis korruptsiooni ja rahapesu paljastamisega tegeleva Bill Browderiga ning süvenes veendumus, et prokuratuur nõuab verevahetust.

“Tagasiteel Ameerikast peatusin Londonis, esinesin ühe Briti konservatiivse grupi üritusel ja rääkisin Eesti asjadest. Õhtul aga kohtusin ka Eestis hästi tuntud rahapesuvastase võitleja Bill Browderiga. Ta rääkis põhjalikumalt oma tegemistest, jagas infot ja andis mõned väga huvitavad ideed,” kirjutas Helme on Facebooki seinal.

Martin Helme lisas: “Asjaolu, et ta ei julgenud minuga kohtuda Eestis on omajagu mõtlemapanev. Pärast meie kohtumist olen veelgi veendunum kui enne, et vajame verevahetust prokuratuuris.”

Browder esitas aprillis Eesti prokuratuurile ja rahapesu andmebüroole kuriteoteate Swedbank Eesti osas.

Kuriteoteates palus Browder Eesti prokuratuuril ja rahapesu andmebürool uurida Swedbanki pangadokumente ja pangakontosid, kuhu liikus Danske pangast ja Leedu Ukio pangast kahtlase päritoluga raha. Avaldusele oli lisatud seitse dokumenti, mis kirjeldasid kahtlaste tehingute sisu ning ülekandeid teinud ettevõtteid. Browderi kaebuste alustel pole menetlusi algatatud ei Eestis ega ka Rootsis.

Praeguse peaprokuröri Lavly Perlingu ametiaeg lõpeb oktoobri lõpus.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused