Martin Helme kooseluseadusest: ükskord me tühistame selle halva seaduse niikuinii!

Eesti,
- Updated

Riigikogus lükati taas tagasi Konservatiivse Rahvaerakonna ja osade Keskerakonna saadikute algatatud ettepaneku tühistada kooseluseadus.

Kooseluseaduse toetajaid oli tänasel hääletusel 47 ja vastaseid 36. Ülejäänud saadikud puudusid hääletuselt. Võrreldes eelmise korraga, kui sama ettepanekut hääletati, on kooseluseaduse pooldajad mõne hääle juurde saanud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Põhjuseks on see, et Vabaerakond on lõplikult loobunud seismast oma programmis ja valimisplatvormis antud lubadusest seista traditsioonilise perekonna kaitsel. Ainult Jüri Adams toetas ettepanekut tühistada kooseluseadus,“ ütles konservatiivide fraktsiooni esimees Martin Helme.

„Teine areng on see, et varem hääletamisest eemale hoidnud reformierakondlased, kes on valjult väljendanud oma vastuseisu kooseluseadusele, andsid sel korral siiski hääle eelnõu tagasilükkamise poolt. Ühtlasi oli kogu Reformierakonna fraktsioon täies koosseisus kohale aetud.“

Martin Helme oli Rigikogus puldis koos eilsega, mil algas tühistamiseelnõu lugemine, kokku viis tundi ning vastas kolleegide küsimustele ja selgitas põhjusi, miks tuleb kooseluseadus tühistada.

„On tähelepanuväärne, et seaduse pooldajad eirasid arutelu täielikult. Saalis olid vaid konservatiivid ja umbes pool Keskerakonna fraktsioonist,“ märks Helme.

„Eks tuleb edasi töötada ja uus lähenemine välja mõelda, aga nagu ma puldis korduvalt ütlesin, ükskord tühistame me selle halva seaduse niikuinii.“

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused