Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: Kui Kaja Kallas ise tagasi ei astu, peavad koalitsioonikaaslased hakkama tegema väga ebamugavaid valikuid peaministri umbusaldushääletusel

-
25.08.2023
Martin Helme

Kaja Kallase abikaasa teatas, et müüb oma osaluse Venemaa ärides. See on küll liiga hilja, liiga vähe! Ilmselgelt on tegemist katsega kriisi kuidagi ohjata, oma küünilisusega teeb aga asju ju hullemaks.

Kõigepealt tehakse Ukraina sõja ajal salaja Putini Venemaaga äri ja teenitakse miljoneid. Siis jäädakse vahele ja hakatakse kõige kohta valetama. Siis lubatakse, et paljastuse tõttu nagunii lõppev äri (mida eri juttude põhjal tegelikult polnud või teiste juttude põhjal poolteist aastat kasvava mahuga lõpetati ja kolmandate juttude järgi ei teatudki, et aetakse) lõpetatakse septembris. No ja siis see suletud äriosalus müüakse ettevõttele endale maha, võttes ettevõttest veelkord priske summa välja.

Kuidas peaks taoline samm midagi heaks tegema?! Raha on juba teenitud, Kremlile kasulik oldud, nüüd lastakse ettevõtte allavett ja võetakse sealt enne veelkord raha välja.

Eraldi küsimusi tekitab Arvo Halliku avalduse see osa, kus ta räägib 370 000 eurosest laenust. Milleks seda kasutati? Ta väga selgelt jätab ütlemata, et see polnud seotud Vene-äriga. Järelikult oli seotud. Täpsemalt millega siis seal? Kas Kaja Kallas teenis sellelt intressi ehk sai ärist otsest kasu? Kõiki neid probleeme firmast lahkumine kuidagi ei lahenda.

Kaja Kallas peab koheselt tagasi astuma. Kui ta seda ei tee, peavad koalitsioonikaaslased hakkama tegema väga ebamugavaid valikuid peaministri umbusaldushääletusel.

Martin Helme
EKRE esimees