Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme kutsub ERR-i nõukogu esimeest Rein Veidemanni tagasi astuma

26.10.2020
ERR näitab igati oma ideoloogilist kallutatust välja. Pilt on illustratiivne.
© UU

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Martin Helme kutsub Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) nõukogu esimeest Rein Veidemanni tagasi astuma, sest see meediaasutus ei täida seadust, mis nõuab erapooletust, soliidsust, tasakaalukust, perekesksust ja rahvuslikkust, millele Urmas Reitelmann on korduvalt erineval moel viidanud.

Martin Helme kirjutab, et ta ei lepi sellega, et ERR-i nõukogu esimees Rein Veidemann saadab talle murest nõretava kirja, kus leiab, et Urmas Reitelmann ei sobi nõukogusse, kuna ei kanna välja Rahvusringhäälingu seaduse paragrahv 22 lg 1, mille kohaselt: „Nõukogu liige peab oma kohustusi täitma Rahvusringhäälingule lojaalselt ning nõukogu liikmele vajaliku hoolega.“

Martin Helme sõnul on vastupidi. “Just Reitelmann olnud see, kes alates oma nõukogusse saamisest on nõudnud nii juhatuselt kui nõukogult, et täidetaks vajaliku hoolega ERR-i seaduse paragrahve 4, 5, 6 ja 31, mis nõuavad, et meediaasutus oleks tasakaalustatud, erapooletu, soliidne, perekeskne ja rahvuslik. Seda nõudsin ka mina eelneval neljal aastal sama nõukogu liikmena. Tulutult. Neid paragrahve ERR-i seadusest ei soovita lihtsalt näha,“ ütleb Helme.

„Reitelmann tuli nõukogust ära. Ma kutsun sind, Rein Veidemann, samuti sealt lahkuma. Ilmselgelt ei ole sa oma nõukogu esimeheks oleku ajal suutnud tagada ERR-i seaduse täitmist. Nagu ka juhatus. Olen jõudnud arusaamisele, et seda teilt eeldada pole kahjuks enam võimalik. Nii ei saa enam jätkata,“ lisab EKRE esimees.

Urmas Reitelmann lahkub ERR-i nõukogust, et mitte anda ideoloogilistele fanaatikutele malakat, millega peksta teda, tema koduerakonda ja valitsusliitu.

Ühtlasi näitab see konservatiivide soovi järgida neid põhimõtteid, mida kinnitati üle-eelmise nädala neljapäeval. Ka tuliste poliitiliste vaidluste puhul peaksime keskenduma argumentidele ja rääkima sisust.