Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme kutsub Kaja Kallase skandaali tõttu kogunema Riigikogu kapo-komisjonil

-
25.08.2023
Martin Helme

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme saatis Riigikogu fraktsioonijuhtidele ja parlamendi kapo-komisjoni liikmetele kirja, kus ütleb, et peaministri abikaasa Venemaa-äriga seoses on kõigi muude teemade kõrval ülimalt tähtis ka küsimus julgeolekuriskidest Eestile.

Kaja Kallase kommentaarid temaga seotud Vene-äri teemal ei jäta kahtlust selles, et ta ei mõista üldse oma rolli või vastutust. Riigikogul on õigus ja kohustus teostada järelevalvet täitevvõimu üle. Vastavalt Julgeolekuasutuste seaduse § 10 punkt 2 on valitsusasutused sh julgeolekuasutused kohustatud andma ohuhinnanguid ning muud riigi julgeolekut ja riigikaitset puudutavat teavet Riigikogu komisjonidele.

Teen ettepaneku, et Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon koguneks erakorralisele istungile, millel palub Kaitsepolitseil anda hinnang Kaja Kallase ja tema abikaasa äritegevusega seotud julgeolekuriskidele. Küsimus, kas Eesti peaminister on ise või läbi oma abikaasa Venemaa poolt šantažeeritav või mõjutatav vajab selget ja ammendavat vastust,” kirjutas Helme.

“Loodan, et kolleegid mõistavad olukorra tõsidust ning kogunevad võimalikult kiiresti,” lisas ta.