VIDEO: Martin Helme: loodava valitsuse majandusprogramm on üles ehitatud meie äratehtule

Rubriik Eesti On
- Updated

“Jälgin huviga järgmise valitsuse programmi kokkuleppimist, täna avaldati majanduse osa. Kartsin õudsemat.

2+2 teed tulevad! Muidugi tulevad, me oleme selle eeltöö ära teinud ja asjad käima pannud, nii loll pole võimalik olla, et see nüüd ära jätta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigieelarvele tehakse revisjon! Muidugi tehakse, ma olen kaks aastat seda rahandusministrina ette valmistanud, kokkuhoiukohad ja võimalused ära kaardistanud. Ainus põhjus, miks seda ei tehtud, oli kurb tõsiasi, et lahkuvas valitsuses ei olnud keegi nõus sentigi kärpima. Tore, kui uues suudetakse.

Eriti muhe oli lugeda, et koroonaolukorras tegemata jäänud kulude võrra tehakse kärpeid. Ma käisin kaks korda sel aastal valitsuses nende ettepanekutega, saadeti viisakalt “uuesti arvutama”.

Liigutakse eelarve tasakaalu pole, aga ühe aastaga pole see reaalne ja selle tõttu tuleb laenamist jätkata. Ära sa maini. Huvitav, miks Reformierakond mind sama asja eest siis ööd ja päevad sõimas? Aga laenuraha kulutatakse ainult investeeringuteks! Eee… mille poolest see erineb lahkuva valitsuse eelarvepoliitikast, mis pidi meid kõiki võlaorjusesse ajama?

Rahapesuvastase võitlusega jätkatakse! Juhhuuu! Viisin ministrina läbi karistuste karmistamise, virtuaalvääringute tugevama järelvalve, rahapesu andmebüroo võimekuse kahekordistamise, kutsusin välja nii Danske kui Swedi juhid, et Eesti rahandussüsteemi puhastada. Finantsinspektsioonis suurendati meeskonda, ameeriklastega sõlmiti leping trahvide saamiseks.

Selle viimase kavatsevad daamed lõpetada, sest ei saa ju lubada, et me tegelikult ka asja lõpuni viiks ning kasu saaks. Kui me pooleli jätame, siis jääb ainult kulu ja saab elu lõpuni jaurata, kui halb see kõik oli.

Häid uudiseid jätkub veel! Teadusrahastus 1 protsendi peale SKP-st! Hmm, kus ma seda varem kuulnud olen? Õige, see juba on ära tehtud meie valitsuse poolt!

Luuakse vesinikustrateegia! Kõlab väga põnevalt. Ainult et sellegi on ette valmistanud tänane valitsus.
Rohe- ja digipööre. Jah, palun, olge lahked, nii riigieelarves kui eurorahades on sellele lahkuv valitsus suunanud sadu miljoneid.

RUP ja TAIE (ärge küsige, kui ei tea, polegi vahet!). Seda oleme ette valmistanud poolteist aastat, eriti meie erakond võidelnud küünte ja hammastega, et see ei oleks lihtsalt kitlis targutajatele lõputu rahavoo tekitamine, vaid päriselt majandust toetavad programmid.

Refikad on viimastel aastatel rääkinud, kuidas praegune valitsus seisab hiiglaste Ansipi ja Ligi õlgadel. Nojah. Aga see plaan, mida täna maksude ja majanduse osas esitleti, on silmagi pilgutamata tänase valitsuse töö tulemuste enda nimele kirjutamine ja sellega jätkamine. Kompliment seegi!

Aga ma ei ole kade. Võite seista minu hiigelõlgadel küll. Nagu ütlesin, minust jääb maha väga heas korras riigi rahandus! Lausa nii heas korras, et nad ei julge makse torkidagi!”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused