Martin Helme: Matti Maasikase aetava riigivalitsemise lõpetamiseks me valitsuses olemegi 

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Martin Helme

EKRE aseesimees Martin Helme kritiseerib sotsiaalmeedias igipõlist euroametnikku Matti Maasikast, kes võttis endale riigitöötajana õiguse õpetada valitsust “õiget” välispoliitikat ajama.

“Viimased kümme aastat üheselt euroliitu teeninud Matti Maasikas nõuab valitsuselt aru välispoliitika kohta, kuna meie erakonna esimees õnnitles teise konservatiivse erakonna juhiks tõusnud Boris Johnsonit ja soovis talle jõudu ning meelekindlust brittidelt referendumil saadud poliitilise suunise ehk Brexiti ellu viimiseks.

Maasikas töötab hetkel välisministeeriumis, kuid suundub varsti teenima taas euroliitu, seekord nende esindajana Ukrainas.

Pole mitte midagi skandaalset selles, kui võrreldakse Nõukogude Liitu ja Euroopa Liitu – mõlemas kehtib ainult üks “õige” (selgelt vasakpoolne) ideoloogia ja selle ideoloogia vastaseid peetakse vaenlasteks, keda tuleb represseerida; mõlemast liidust lahkumine on kuulutatud mõeldamatuks; mõlemas liidus võib küll valimisi pidada (isegi referendumeid!), aga võimul tohivad olla ainult õige ideoloogia pooldajad (sisuliselt ütles ju Kersti Kaljulaid meile sedasama just äsja); mõlemas liidus on olemasoleva korra põhivaenlasteks kuulutatud rahvuslikud jõud.

Küll aga on skandaalne see, kui üks riigiametnik esitab nõudlikus, lausa ähvardavas toonis ülemuse positsioonilt küsimusi ministritele. Kes sa selline enda arvates oled? Sellise riigivalitsemise lõpetamiseks me valitsuses olemegi!”

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused