Martin Helme: me oleme tõrvikutega siin, et öelda – me ei luba oma rahvusriiki globaalsesse korda lahustada

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Tõrvikud näitasid, et rahvas on valmis üksteist toetama ja üksteisele toetuma.

EKRE aseesimees Martin Helme märkis oma kõnes, et üritusi, kus saab kõndida sellise küünarnukitundega nagu rahvuskonservatiivide tõrvikurongkäik, on liiga vähe.

“Tänasel pidupäeval on peetud kõnesid, mis on südamlikud, ja kõnesid, mis on paatoslikud. Oli kõnesid, mis algasid sõnadega “kallid kaasmaalased” ja me teame, miks neid peetakse. Mina tahan teie poole pöörduda sõnadega: “Kallid rahvuskaaslased!”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Martin Helme lausus, et see, mida tõrvikurongkäiguga tähistatakse ja mis südamed rõõmsaks teeb, on iseseisva ja iseteadliku Eesti rahvusriigi sünnipäev. “Me läidame vabaduse tõrvikud, laulame vabaduse laule ja kõnnime talvisel õhtul, ajame juttu tuttavate ja võõrastega – see ühtsus on edu pant meie vabadusele,” rääkis ta.

EKRE aseesimees sõnas, et tähtsaim vabadus on vabadus korraldada rahva ja üksikisikutena oma riigis elu nii, nagu me ise tahame. “Et keegi ei tuleks ja ei ütleks meile, et nii ei tohi, nii ei saa, neid sõnu ei tohi öelda ja neid mõtteid ei tohi mõelda. Aga meie ütleme – vaat võime küll! Sest kui oleme leppinud, et ei või, siis teame, et vabadus on läinud ja ka meie rahvana oleme läinud. Praegu võime öelda – see on meie riik, see oma tuba ja oma luba.”

Martin Helme toonitas, et me elame pöördelisel ajastul. “Igal põlvkonnal oma võitlus – nii oli 25, 75 ja 100 aastat tagasi, ning nüüd ka meil on oma võitlus – see on võitlus rahvusriikide ja globalismi vahel, sest need kaks asja üheskoos olla ei saa. Me ei ole nõus, et meie oma vaba rahvusriik lahustatakse ära globaalsesse korda – sellepärast tulemegi me tõrvikutega siia, et seda otsusekindlust väljendada,” sõnas ta.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused