Martin Helme: me oleme tõrvikutega siin, et öelda – me ei luba oma rahvusriiki globaalsesse korda lahustada

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Tõrvikud näitasid, et rahvas on valmis üksteist toetama ja üksteisele toetuma.

EKRE aseesimees Martin Helme märkis oma kõnes, et üritusi, kus saab kõndida sellise küünarnukitundega nagu rahvuskonservatiivide tõrvikurongkäik, on liiga vähe.

“Tänasel pidupäeval on peetud kõnesid, mis on südamlikud, ja kõnesid, mis on paatoslikud. Oli kõnesid, mis algasid sõnadega “kallid kaasmaalased” ja me teame, miks neid peetakse. Mina tahan teie poole pöörduda sõnadega: “Kallid rahvuskaaslased!”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Martin Helme lausus, et see, mida tõrvikurongkäiguga tähistatakse ja mis südamed rõõmsaks teeb, on iseseisva ja iseteadliku Eesti rahvusriigi sünnipäev. “Me läidame vabaduse tõrvikud, laulame vabaduse laule ja kõnnime talvisel õhtul, ajame juttu tuttavate ja võõrastega – see ühtsus on edu pant meie vabadusele,” rääkis ta.

EKRE aseesimees sõnas, et tähtsaim vabadus on vabadus korraldada rahva ja üksikisikutena oma riigis elu nii, nagu me ise tahame. “Et keegi ei tuleks ja ei ütleks meile, et nii ei tohi, nii ei saa, neid sõnu ei tohi öelda ja neid mõtteid ei tohi mõelda. Aga meie ütleme – vaat võime küll! Sest kui oleme leppinud, et ei või, siis teame, et vabadus on läinud ja ka meie rahvana oleme läinud. Praegu võime öelda – see on meie riik, see oma tuba ja oma luba.”

Martin Helme toonitas, et me elame pöördelisel ajastul. “Igal põlvkonnal oma võitlus – nii oli 25, 75 ja 100 aastat tagasi, ning nüüd ka meil on oma võitlus – see on võitlus rahvusriikide ja globalismi vahel, sest need kaks asja üheskoos olla ei saa. Me ei ole nõus, et meie oma vaba rahvusriik lahustatakse ära globaalsesse korda – sellepärast tulemegi me tõrvikutega siia, et seda otsusekindlust väljendada,” sõnas ta.

One commentOn Martin Helme: me oleme tõrvikutega siin, et öelda – me ei luba oma rahvusriiki globaalsesse korda lahustada

  • Avatar

    Kellele siseminister siis kõnet peaks, kui hiinlaste biorelv juba maale on toodud ja nakatumine väljub kontrolli alt? Lugege eestinen.fi-st, mis toimub hetkel Aasias ja Itaalias, mõnetunnise lennusõidu kaugusel. Kõik see nullistab tõrvikurongkäigu ja Wabariigi aastapäeva pidukõned. Ühislaulmine siis ei aitaks, vaja on Jumalikku imet. Või vähemalt kiiret resoluutset sekkumist pandeemia leviku ennetamiseks. Vaatasin kriis.ee lehele. Bakterioloogilise relva vastu polnud ühtegi soovitust. Jah, oli keemiarelva vastu, kuid see käsitles ühekordset vaibuva toimega rünnakut, mitte katku-taolist ravimatut ja peaaegu kontrollimatut nakkust. Meie ainuke lootus Jumalik ime (vaktsiin vm. pääste) ära oodata on võita aega. Tegutseda tuleb koheselt, sest viirus möllab juba EL-s ja WHO on mitu korda rõhutanud üleilmse pandeemiaohu tõkestamise vajadust. Isegi kui Eestil pole raha, tuleb koheselt lõpetada viiruse levikut soodustavad olukorrad – esmajärjekorras lõbureisid, turistide sissevedu, lähetused kriisipiirkondadesse, hajutada rahvakogunemisi (laadad jm.). Jah, turismitööstus kukub kokku, see ja teine kannatab rängalt majanduslikult, aga jätkates pidu katku ajal kaotaksime niikuinii kõik. Pigem on tarvis koheselt varuda hapnikuaparaate, maske, kaitseülikondi, testikomplekte, tagada side, elekter, veevärk, kütus ja toiduabi. Ootamas on sisuliselt sõjaseisukord. Kui tänini hurjutatakse ja karistatakse inimesi karmilt lahtijäetud turvavöö pärast, rõhutades iga inimelu hindamatust, miks pole juba kuulda Eesti valitsuse meetmetest valimatult tapva koroonaviiruse vastu? Heake küll, kardetakse paanikat tekitada, samas, võib olla salaja käivadki kibekiired ettevalmistused. Aga ühiskallistamine eile presidendi vastuvõtul?! Seltskonnas, kes on üle keskmise jõukas, reisihimuline ja multikultuurne? Tuletan meelde, et teadaolevalt võib viiruse peiteaeg ulatuda 40 päevani ja nakkuse levitaja ei pruugi omada ühtki haigussümptomit. Käte hoolikas pesemine ei aita, kuna piisknakkus levib ka silmade kaudu. Viirus püsib toatemperatuuril kuival pinnal elus kuni 9 päeva (niiskes, jahedas kauem). Haigustekitaja võib säilida ka juba tervenenute veres ja levida väljaheidetega, sattudes kanalisatsiooni kaudu veekogudesse. Gripi mõiste jääb SELLE viiruse puhul ilmselgelt lahjaks!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused