Martin Helme: me võtame Marian Võsumetsa edaspidi samaväärselt Sputniku “ajakirjanikega”

Eesti,

EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme ütleb oma sotsiaalmeediapostituses, et telekanali Kanal 2 “ajakirjanik” Marian Võsumets tegutseb samade meetoditega nagu Kremli hääletoru Sputnik, ning täpselt sellisena hakkavad EKRE poliitikud teda ja tema tööandjat ka edaspidises suhtluses võtma.

“Annan väikese hilinemisega edasi oma mõtted seoses Marian Võsumetsa tehtud soperdisega tõrvikurongkäigu kohta “Reporteris”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kõigepealt väike tõlgitud tsitaat tema nüüdseks kustutatud Instagrammi inglisekeelsest postitusest: “Märatsevad radikaalsed valged poisud röökimas natsionalistlikku kraami EI OLE iseseisvuse vääriline tähistamine. Mitmekesisuse puudumine siin riigis võimaldab vastutustundetutel avaldustel muutuda normiks.” Lisatud häšštääg thisneedstochange ehk seepeabmuutuma.

Ühesõnaga, PM/Reporteri “ajakirjanik” tegeleb varjamatult sellega, et nõuab välismaa keeles põlisrahva osakaalu ja otsustusõiguse vähendamist Eestis. On uhke ja raevukas oma soovis suretada välja oma rahvus, ehk muuta meid vägisi, meie tahte vastaselt “mitmekesisemaks”. On väga õel, valelik ja tige inimeste suhtes, kes soovivad vastupidi, hoida ja edendada meid rahvana, põlistada meie peremeheõigust siin maal. Võsumets teeb seda kõike “sõltumatu ajakirjaniku” tiitli tagant.

Põlgus, mida ta tunneb liiga valge ja liiga eestlasliku Eesti suhtes selgitab, miks ta on nii varmalt valmis valetama. Kui asi peab muutuma, siis on ju kõik vahendid lubatud.

Tõrvikurongkäigus oli nii noori kui vanasid, naisi kui mehi, oli ka mitte-eestlasi. Mu meelest täitsa mitmekesine, aga see pole see õige mitmekesisus, eks? Mingit märatsevat röökimist polnud, oli vali skandeerimine, mis vaheldus rahvuslike lauludega. Aga eks kõik, kes kohal olid või adekvaatseid videosid näinud, teavad seda isegi.

Tegelikult peaks muutuma esiteks muidugi see, et radikaalsed vasakpoolsed (mõistagi ka feministlikud, vastavad signaalid on vasakpoolsetele nii omaste primitiivsete piktogrammidega välja saadetud emotion`idena tema Insta sõnavõtus) ei saa teeselda, et nad on ajakirjanikud või kajastavad uudist. Kui tahad teha ideoloogilist tööd, ära pane endale ette viigileheks “ajakirjaniku” tiitlit!

Teiseks võiks muuta oma haledat ja tüütut, ammu läbi nähtud kahepalgelisust, jutlustades oma sallivusest, olles samas täielik totalitarist. Kui sulle ei meeldi tulla tõrvikurongkäigule, ära tule! Paljudele meeldib – kas meil võiks olla veel niipalju vaba maa, et igaüks saab tähistada oma riigi sünnipäeva nii, nagu meeldib? Kas konservatiivid läksid roosade vulvamütsidega radikaalfeministide “naiste” marssi vastuprotestiga segama? Olime palju sallivamad, kui teie, tülgastavalt kahepalgelised tolerastid! Vasakpoolsete arusaam sallivusest on: ela ja lase surra! See peab muutuma.

Kolmandaks võiks lõpetada ära valetamise. Purjus inimesi leiab Tallinna vanalinnast iga päev suvalisel kellaajal. Eriti aga nädalavahetuse õhtul ja veel eriti pühade ajal. Sama päeva hommikul paraadi ajal õnnestus mul perega kohvikusse minnes kokku põrgata mitme väga rõõmsasse tujusse joonud kodanikuga. Kas see võimaldab väita, et terve paraad oli joodikute räme lällutamine? Need, keda Võsumets oma klippi pani, polnud isegi rongkäigu osalised, vaid püütud lihtsalt suvaliselt tänaval kinni. Hale, piinlik, tülgastav Sputniku tasemel propaganda!

Ega ma muidugi ei ole nii naiivne, et usun, nagu need muutused saaks toimuma. Üks asi muutub aga päriselt. Seoses sellega, et Võsumets on (lõplikult) kapist välja tulnud võitleva vasakradikaalse multikultitajana, ei saa teda enam käsitleda ajakirjanikuna. Oleme erakonnas otsustanud, et poleks sobilik temaga selles kapatsiteedis suhelda. Kohtleme teda nagu Sputniku “ajakirjanikke”.

Kui PM/Reporter tahab EKRE-lt millegi kohta kommentaari, las saadab mõne päris ajakirjaniku. Ja oma pühapäevaõhtusele valimispeole oleme otsustanud, et Kanal2/PM kaameraid ei lase. Siis pole vähemalt võimalik see, et võtavad tänaval mõnel purjus soomlasel sabast kinni ja panevad samasse klippi meie istumisega, jättes mulje, et meil käib mingi läbu. Meil sellevõrra toredam istumine, kui mingid propagandistid ei hiili ringi, et püüda iga hinna eest kätte saada halvustavaid kaadreid. Minge filmige Elurikkuse pidu Teletornis!”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused