Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: meie eesmärk ei ole erakonda tuua mitte kuulsusi, vaid rahvuslikult ja konservatiivselt mõtlevaid inimesi

-
01.10.2018
Martin Helme.
© kuvatõmmis

Siiri Sisaski pooldav suhtumine homoabieludesse ja homodele lapsendamisõiguse andmisse tuli erakonna juhtkonnale üllatusena, teatas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme. 

“Sisask ei tõstatanud oma erimeelsust kooseluseaduse küsimuses kordagi siis, kui toimusid läbirääkimised temaga meile tulemiseks. Vastupidi, ta korduvalt rõhutas, et talle meeldib meie programm. Tema väga põhimõtteline ja paindumatu positsioon homoteemal sai kokku erakonna väga põhimõttelise ja paindumatu positsiooniga. Minu jaoks oli keskseks küsimus, kuidas ta kavatseb hääletada fraktsiooni liikmena kooseluseaduse tühistamise puhul, ja kui ei ole kindlust, et ta hääletab koos erakonnaga, siis ei olegi muud lahendust kui kandidatuuri maha võtmine,” ütles Martin Helme oma sotsiaalmeediakontol.

“Tahaks siinkohal pöörduda kõigi meie toetajate poole, kes Sisaski väljaütlemise peale endast välja läksid. Võiks rohkem usku olla meie põhimõttekindlusesse. Poliitikas ei liiguta oma eesmärkide poole alati sirge joonega, vahel tuleb teha tiibmanöövreid. Meie eesmärk ei ole iga hinna eest tassida erakonda kokku kuulsaid inimesi, vaid koguda meie lipu alla kõik rahvuslikult ja konservatiivselt meelestatud inimesed ja Siiri Sisask on kahtlemata rahvuslane. Kuulasime terve nädalavahetuse oma toetajatelt tulnud tagasisidet, suhtlesime Sisaskiga ja arutasime, mida tekkinud olukorras edasi teha. Täna hommikuks jõudsime sellise otsuseni. Elu läheb edasi.”

Täna hommikul teatas Siiri Sisask, et loobub EKRE valimisnimekirjas Riigikokku kandideerimast, sest tema väljaütlemised samasooliste perede kaitseks on tekitanud paljudes EKRE liikmetes pahameelt.

UU

LOE LISAKS

Siiri Sisask loobus EKRE ridades kandideerimast
Mart Helme: EKRE ei kavatse võimu nimel teha maailmavaatelisi kompromisse, meie liin jääb kindlameelseks