Martin Helme minister Ossinovskile: soovahetuse lihtsustamine on ohtlik ja inimvihkajalik plaan

Eesti,
- Updated

Soovahetuse lihtsustamise kava kohta Riigikogu kõnetoolis selgitusi andnud tervise – ja tööminister Jevgeni Ossinovski paljastas, et soomuutmise lihtsustamist tehakse Euroopa soovitusel ning pealegi olevat inimesel õigus iseenda sooidentiteeti määrata.

Vastates Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni arupärimisele, et miks tahab valitsus lihtsustada sooidentiteedi vahetamise korda, ütles Ossinovski, et Eestis praegu kehtiv soo vahetamise regulatsioon ei arvestavat inimõigusi ning Eesti rikkuvat inimõiguste konventsiooni.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Euroopa Inimõiguste Kohus jõudnud järeldusele, et sooline identiteet ehk sooline enesemääratlus on inimese enda soo tunnetamine ja subjektiivne kogemine ning riigil on oluline tunnustada isiku sugu, lähtuvalt tema enda tunnetusest,“ ütles minister.

Ossinovski viitas ka Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee üleskutsele tagada transsoolistele isikutele kiired, läbipaistvad ning ligipääsetavad protseduurid juriidilise soo muutmiseks.

„Riik peab tagama kohase regulatsiooni, mis lähtub inimese õigusest oma sooidentiteeti määrata ning tagab inimesele väärika elu. Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee on kutsunud liikmesriike üles tagama transsooliste õiguste õigusi seeläbi, et neile väljastatakse nende valitud sugu kajastavad isikudokumendid ning ei eeldata enne seda mingite meditsiiniliste protseduuride läbimist, näiteks soovahetuse operatsiooni või hormoonravi.“

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnul näitab Ossinovski vastus, et riik on taas võtnud ette teema, kus nihutatakse normaalsuse ja ebanormaalsuse piire.

„Ma peaks ütlema, et pea plahvatab sellise absurdi jutu peale, mida ma just kuulsin. Inimesed sünnivad kas meheks või naiseks, väga väikeste eranditega, kellel võib-olla on meditsiiniline probleem, et neil ei olegi selliseid sootunnuseid, mida me peame normaalseks. See, kui keegi tunneb muudmoodi, seda ei muuda. Riik ei tohiks neid inimesi, kellel on peas suur segadus, julgustada oma segadusega edasi minema, vaid peaks neile pakkuma hoopis teistsugust abi. Ütleme, et meditsiinilist abi, aga mitte sellist, millest teie räägite,“ ütles Helme Riigikogu saalis Ossinovskile.

Helme jätkas: „Jah, meil on Eestis 30 või 40 inimest, kellel on pea nii sassis, et nad ei tea, kas nad on mehed või naised, või nad tahaksid olla keegi teine. Selle nimel on valitsuse alustanud järgmist pealetungi normaalsusele ja ebanormaalsuse normaalseks nimetamist. Minu seisukoht on täiesti selge: sotsiaaldemokraadid on saatanast. Mida ütleb minister nendele naistele, kelle WC-sse tulevad mehed, kes kuulutavad, et nad on naised? Mida ütleb minister nendele teismelistele tütarlastele, kelle koolis spordiriietusruumi tulevad teismelised poisid, kes kuulutavad, et nemad täna tunnevad, et nende sotsiaalne sugu on hoopis naine ja nad tahaksid nüüd naiste riietusruumis istuda? See on ju puhas sotsiaalne konstruktsioon, kulla tüdrukud, saage üle! Või mida teevad nende laste vanemad, kelle alaealistele lastele tulevad kommionud ligi, kes ütlevad, et see on sotsiaalne konstruktsioon, et ma olen mingisugune 40-aastane vanamees, tegelikult olen ma 6-aastane, mängime nüüd siin.“

Helme sõnul ei ole Euroopa Inimõiguste Kohtule keegi andnud volitust defineerida, mis on sooline identiteet.

„See on puhas võimu usurpeerimine, mida punases rüüs onklid on korda saatnud, neile ei ole kunagi antud sellist volitust. Nende algne mõte oli lahendada inimeste kaebusi riikide vastu, kui on selge, et riikide enda kohtusüsteem on kas nii suletud või nii korrumpeerunud, et ei ole võimalik riigisisestest kohtuastmetest läbi käies saada õigust. Mitte kunagi ei ole antud Euroopa Inimõiguste Kohtule õigust hakata riikidele peale suruma absurdseid, kahjulikke, ohtlikke, inimvihkajalikke, vasakäärmuslikke ideid, nagu seda on sooneutraalsus või sotsiaalne sookonstruktsioon. See lammutab normaalsust, see mõnitab normaalseid inimesi ja see võimendab haigete ja ebanormaalsete inimeste pretensioone tavalise normaalse toimiva ühiskonna vastu,“ rääkis Helme.

„Kui me aga räägime soovahetusest kui täiesti normaalsest protseduurist, siis isegi siin on antud juhul valitsuse alustanud valest otsast. Kõigepealt tuleb neid inimesi psühholoogiliselt nõustada, selle järel, kui sellest kasu ei ole, teistes riikides vähemalt nii käib see asi, lähevad nad hormoonravile, kui see etapp on läbitud, siis toimub nendel meditsiiniline sekkumine ja kui kõik need asjad on tehtud, siis antakse talle ka uus pass, kus tal on uus nimi ja uus sugu, aga meil tahetakse lihtsalt pass anda. Ma ei tea, kas see on mingisugune rehepaplik kavalus, et niimoodi me oleme linnukese kirja saanud, et me oleme Euroopa Inimõiguste Kohtu soovituse ära teinud, või kujutatakse ette, et see ongi see, mida on vaja.“

Samuti Riigikogu saalis sõna võtnud Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme juhtis tähelepanu, et oma soos kahtlevaid inimesi peab aitama.

„Arusaadav on ka see, et neid inimesi tohi diskrimineerida. Aga arusaamatu on see, et valitsus tahab muuta nende inimeste aitamise neomarksistlikuks vasakradikaalseks projektiks. Postimehes on muide huvitav artikkel, mis püüab selgusele jõuda, mis asi on ühiskonnas äärmuslus. Ja uuringute tulemusena jõuab see artikkel ja tema autor järeldusele, et äärmuslus on see, kui väike osa ühiskonnast, paar protsenti mingi mõtteviisi toetajatest kuulutab selle ainuõigeks ja hakkab seda ülejäänud ühiskonnale, kus võib-olla 30–70% inimestest ei taha seda seisukohta, seda ideoloogiat, seda vaadet omaks võtta, väevõimuga peale suruma. See on just see, mida me näeme tänases Eestis. Tühine vähemus, mingisuguse grupi esindajad, mingi erakonnad ideoloogid suruvad kogu ülejäänud ühiskonnale peale väärtushinnanguid või väärtusetuse hinnanguid, mis on lõviosale ühiskonnast lihtsalt vastuvõetamatud. Ja mitte sellepärast, et ühiskonna enamus on sallimatu, vaid sellepärast, et ühiskonna enamus arvab, et selle probleemi lahendamiseks tuleb kasutada teistsuguseid, rahumeelsemaid ja ülejäänud ühiskonda mitte traumeerivaid viise. Aga meile pakutakse ühiskonda traumeerivaid viise ja see on äärmuslus, kõige ehedam äärmuslus,“ kõneles Mart Helme.

„Kui me räägime sooidentiteedist, soovahetuse võimalustest ja sellest, et me peame seda viisi, mida meile praegu müüakse, kahtlaseks ja vastuvõetamatuks, siis hakatakse meile rääkima sellest, kuidas kunagi ei olnud naised ka valitsemiskõlblikud, kunagi oli nii ja kunagi oli naa. Jah, kunagi oleksin ma võib-olla võtnud kätte suure malaka ja kasutanud seda nende vastu, kes praegu räägivad seda vasakäärmuslikku juttu. Tänapäeval ma seda ei tee. Tõepoolest, ühiskond areneb, ühiskond on selgelt humaniseerunud. Ühiskond võtab vastu uusi väärtusi, kannab maha mingeid vanu väärtusi, aga kõik see peab olema evolutsiooniline protsess, mitte kellegi poolt, mingite ideoloogide poolt ühiskonnale sisuliselt väevõimuga käsin-keelan-poon-ja-lasen-stiilis peale surutud. Aga praegu me näeme Eesti ühiskonnas seda, kuidas käputäis neomarksiste, kes on koondunud Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda, püüab kogu ühiskonda õpetada, nagu kutsikat ninapidi kuskile loigu sisse pista ja öelda, et näed, vaat see loik tegelikult ongi see õige asi. Ühesõnaga, nemad teevad keset tuba hunniku, mis haiseb, aga siis süüdistavad kogu ühiskonda selles, et ühiskond ütleb: “Kuulge sõbrad, mis te tegite, see ju haiseb!” Ei, teie olete süüdi, teie peate seda halvaks haisuks, tegelikult see on kõik õige asi. See on ilus skulptuur, see tuleb viia näitusele ja see hais ei olegi hais, vaid on hea lõhn! See on täiesti vastuvõetamatu. Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, mis ei ole äärmuslik ega paremäärmuslik ega radikaalne ega sallimatu erakond, võitleb niisuguse vasakradikalismi vastu kogu jõust.“

UU

LOE LISAKS:

Tsahkna ja Ossinovski tahavad muuta soovahetamise imelihtsaks, et “edendada välissuhtlust ja majandusvabadusi”

Jaak Madison: soovahetust lihtsustada plaaniv valitsus võlgneb avalikkusele selgituse

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused