Martin Helme: “Näidake mõni haardega rahvusvaheline õigusabi osutaja, kellel pole olnud probleemseid kliente ja ma näitan teile õigusabi osutajat, kel puudub pädevus meid aidata”

Eesti,
- Updated
Martin Helme

Rahandusminister Martin Helme (EKRE) osutab, et Ekspress Grupp on täna püsti pannud ühe viimaste aegade tülgastavama libaloo rahapesu teemal, mida toestab trotskistlikus toonis kirjutatud juhtkiri ja mitu kõrvalnupukest.

“Holger Roonemaa ja Joosep Tiks ei või küll mitte kunagi enam saada esitleda end ajakirjanikena, nad on lihtsalt tavapärased tindinäppudest palgalised musta töö tegijad,” kommenteerib Helme meedias levitatud konstruktsiooni selle kohta, et Martin Helme poolt palgatud advokaat on seotud Venemaa rahapesuskeemiga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Martin Helme: “Kogu teema on üks-ühele maha kirjutatud USA süvariigi poolt püsti pandud Trumpi-vastasest kampaaniast, et teda Putini agendina kujutada. Tõepoolest, lugu koosnebki suures osas neist samadest korduvalt ümber lükatud USA vasakmeedia pajatustest, millega maaliti Trumpi Vene agendiks. EPLi “allikad” on ju kõik paduvasakpoolsed Trumpi-vihkajalikud väljaanded. Sellega seoses on väga tähtis ära märkida, et nn russiagate pandi ameerika demokraatide poolt püsti selleks, et varjata Clintoni, Bideni ja teiste kõrgete demokraatide tihedaid rahalisi seoseid Vene riigifirmadega. Asjaolu, et “Briti” agendina kirjeldatav vene agent Steel on siin justkui mingi autoriteetne vene sidemete paljastaja, annab võtme, millega kogu seda soperdist lugeda. Kui kellelgi peaks veel jääma midagi selgusetuks, siis veelgi otsemalt: Robert Mueller on ka mängu toodud tõestusena, et Freeh ja Helme on kahtlased!”

Helme lisab, et pikalt laialt ja värvikalt räägitakse venelaste sigadustest ja siis riputatakse need sigadused kas väljamõeldud seoste või tendentslikult esitatud infokillukeste abil sihtmärgi kaela. Antud juhul on sihtmärk Luis Freeh ja tema kaudu Martin Helme ja kogu praeguse valitsuse väga järjekindel ning sisukas võitlus rahapesu vastu.

Helme: “On päris selge, et see tegevus (rahapesuvastane võitlus – toim.) on ajanud mingid inimesed väga närvi, EPL on ennast meelsasti andnud nende teenistusse. Kui artiklis tuuakse tänast rahapesuvastast võitlust kritiseerima Raul Malmstein, kes oli Finantsinspektsioon juht just sel ajal, kui Eestis toimusid kõige suuremad rahapesu juhtumid, siis pole väga vaja ajusid pingutada, mõistmaks, miks niisugune laimav sopalugude laviin on tiražeeritud.”

Martin Helme lisab, et ta ei hakka pikemalt kommenteerima ennast ajakirjanikena esitlenud ründajate emotsionaalseid fantaasiatükikesi sellest, kuidas ta salatses ja on asjatundmatu. “Neilt inimestelt ei tasu kellelgi kuulata loenguid asjatundmises ühegi asja kohta, kuid lükkan tagasi väited, nagu oleks Luid Freeh kuidagigi seotud Vene huvidega või venelaste rahapesuga. Artiklis on seda küll korduvalt väidetud, kuid pole kuidagi tegelikult tõestatud. Ei saagi tõestada, sest Freeh ei olnud mitte nimetatud vene firma advokaat, vaid vahendas läbirääkimisi selle firma ja USA valitsuse vahel. Sisuliselt teeb ta sama asja praegu meie jaoks,” märgib Helme.

Kogu lugu on üles ehitatud sellele, et ühel suurel ja rahvusvahelisel finantskuritegevusele spetsialiseerunud firmal on olnud kliendisuhteid süüdistatavatega. “Näidake mulle mõnda kogemuste ja haardega rahvusvaheline õigusabi osutajat, kellel pole olnud probleemseid kliente ja ma näitan teile õigusabi osutajat, kel puudub pädevus meid aidata,” rõhutab ta.

Ta lisab, et Eestit läbis eelmisel kümnendi sadu miljardeid kahtlast vene raha. Loomulikult teenisid osad inimesed siin selle pealt ka kasu. Loomulikult ei taha need inimesed, et keegi neid asju torgiks: “Minu rahapesuvastane tegevus pidi loomulikult tooma kaasa vastureaktsiooni. Pole väga üllatav, et selle vastureaktsiooni avapauguks on libauudiste laviin ekrefoobses Eesti sopameedias.”

UU

9 commentsOn Martin Helme: “Näidake mõni haardega rahvusvaheline õigusabi osutaja, kellel pole olnud probleemseid kliente ja ma näitan teile õigusabi osutajat, kel puudub pädevus meid aidata”

 • Avatar
  Kalli Riener

  Kas siis tänapäeva teaduse ja tehnika saavutused aitavad lahti harutada või siis ikkagi kinni sõlmida!?

 • Avatar

  Kas see USA advokaat saaks anda Eesti meedia kohtusse valetamise eest ???

 • Avatar

  Ei saanud kommunistlik idaimpeerium ilma räigete valedeta, ei saa ka (loodav) kommunistlik lääneimpeerium! Valel, seltsimehed Eesti kommunistid, on lühikesed jalad ja aja kulgedes kuluvad järjest lühemaks.

 • Avatar

  Peade lendamine on veel ees. Kolmveerand valitsuse,opositsiooni ja osade ajakirjanike õlgadelt neid varsti ei leia.

 • Avatar

  Pease lendamine on veel ees. Kolmveerand valitsuse,opositsiooni ja osade ajakirjanike õlgadelt neid varsti ei leia.

 • Avatar

  Tuleb tuima panna, las koerad klähvivad, karavan läheb edasi .

 • Avatar

  Ma ei viitsinud seda ekspressi saasta lõpuni lugeda.Täielik sõnnik sõna kõige otsesemas tähenduses.Artikkel punaoravate ja sotside tellimusel ekre mustamiseks nagu eelnevad artiklid.Ma ei pane neid üldse tähele sest kõik on ühe malli järgi millel pole tõega mingit pistmist.

 • Avatar

  Ei ole hullu Martin klaas piparmündi teed (või siis tablett validooli) ja julgelt edasi 😉

 • Avatar
  Roman-Mati Kalde

  Sõna on vaba kui see on seotud vastutusega. Need sopakirjanikest tõeväänajad tuleb, peab kohtu ette talutama. Kaua võib taluda ‘meedia’ igasuguseid räigeid valesid?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused