Martin Helme: Narvas saab sisekaitseakadeemiast vene kool, mis kahjustab Eesti julgeolekut

Eesti,
- Updated

Valitsuse plaan kolida sisekaitseakadeemia Narva on mõistusevastane, sest viib pikemas perspektiivis Eesti julgeolekustruktuuride venestamiseni, ütles Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni aseesimees Martin Helme.

„Sisekaitseakadeemia on institutsioon, mis taastoodab Eestis sisejulgeolekut. See on tugev kool, kus on välja kujunenud õppekompleksid ja õppejõud ning sisseastumisel on konkurents. Kui valitsuse ametlikku propagandat kuulata, siis on kolimise eesmärk viia osa jõustruktuuridest Ida-Virumaale. Nõus, sõjaväestatud piirivalve tugevdas Ida-Virumaad hästi, kuid sõjaväestatud piirivalve on meil laili saadetud. Kool aga ei ole jõustruktuur, vaid haridusasutus,“ ütles Helme Tre raadio poliitikasaates „Räägime asjast“.

Helme sõnul ei lähe kolimisega kaasa enamik või vähemalt väga suur osa õppejõududest. „Sisekaitseakadeemias ei anna loenguid ainult oma kooli õppejõud, vaid ka lektorid Tallinna Ülikoolist ja Tallinna Tehnikaülikoolist. Tallinnas on külalisõppejõude võtta palju suuremast reservuaarist kui Ida-Virumaal. Pärast kolimist langeb õppekvaliteet kohutava kolinaga, samuti kukub õppurite kvaliteet,“ rääkis Helme.

„Kui Hiiumaalt, Raplast või Võrust tahetakse minna sisejulgeoleku erialadele õppima, siis nende noorte jaoks on tõmbekeskuseks Tallinn. Narvas asuv kool tõmbab ainult kohalikke ja kohalikud inimesed on peamiselt venelased.“

Helme sõnul tähendaks sisekaitseakadeemia kolimine Narva seda, et Eesti hakkab sisekaitsevaldkonna spetsialistideks koolitama põhiliselt venelasi. „Akadeemist saab vene kool. Kui nõukogude ajal oli meil valdkondi, kus töötasid valdavalt venekeelsed inimesed, siis nüüd tahetakse venestada terve hulk sisejulgeoleku seisukohast olulisi valdkondi. See on mõistusevastane,“ ütles Helme.

„Isegi kapo on teinud julgeolekuanalüüsi, mille sisu on lühidalt selles, et sisekaitseakadeemia kolimine Narva on Eesti julgeolekut kahjustav ja ohtlik. Viie aasta pärast ei ole meil enam võtta eesti inimesi politseisse, päästeametisse ja uurimisorganitesse. Ja mis saab näiteks siis, kui tuleb järjekordne pronksiöö-laadne üritus ja politsei koosneb näiteks 80% ulatuses venelastest?“

Helme sõnul on kõige grotesksem, et kolimisplaani eestvedajateks on Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) „äraostmatud“, kes käivad ringi jutuga, et nad ajavad eesti asja.

„Arvestame, et kooli võimalikul kolimisel vahetab omanikku kaks krunti. Üks Ida-Virumaal ja teine Tallinnas, magusa koha peal, kuhu keegi tahab juba midagi arendama hakata.  „Äraostmatud“ on kellegi poolt ikkagi ära ostetud.“

UU

Foto: Sisekaitseakadeemia ülesrivistus Eesti Vabariigi 98. aastapäeva paraadi eel. FOTO:SANDER ILVEST/POSTIMEES

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused