Martin Helme opositsioonist: nii käibki demokraatia tapmine

Eesti,
- Updated
©UU
Martin Helme

„Tuleks ära otsustada, kas me lükkame edasi järgmised riigikogu valimised, kuna opositsiooni ettekujutus demokraatiast nõuab, et kõik nende ettepanekud tuleks läbi menetleda ning lisaks alati vaheaeg võtta. Sellega saaksime ühele poole alles 2024. aastal,“ kirjutab rahandusminister Martin Helme (EKRE) kommenteerides opositsiooni sõgedust demokraatia tapmisel.

Riigikogu eelarve 2021. aastal on 21,6 miljonit eurot. Selle sees on nii saadikute kui ametnike palgad, Toompea lossi küttekulu ja väliskülaliste võõrustamine.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigikogu suure saali istungid on rangelt paika pandud kodukorra seadusega ning käesoleval aastal toimub kokku 29 istunginädalat. Igas nädalas on töötunde maksimaalselt 35 tundi. Seega on ilma erakorraliste istungiteta 2021. aastal riigikogus maksimaalselt 1015 töötundi. Saame arvutada, et ühe töötunni hind riigikogus 21 300 eurot.

Opositsioon on abielureferendumi eelnõule esitanud 9317 muudatusettepanekut ning lubanud, et võtab iga ettepaneku eel 10 minutit vaheaega. Koos muudatuse tutvustuse ja hääletusega jõuab sel moel tunnis menetleda keskmiselt viis muudatusettepanekut. Kui opositsioon saab oma tahtmise, siis menetleme me nende ettepanekuid 1863 tundi ehk 53 töönädalat. Arvutades selle ümber riigikogu töötunni kuludeks saame me summaks 39 681 900 eurot, mis teeb alla 40 miljoni.

Ühtlasi tuleks ära otsustada, kas me lükkame edasi järgmised riigikogu valimised, kuna opositsiooni ettekujutus demokraatiast nõuab, et kõik nende ettepanekud tuleks läbi menetleda ning lisaks alati vaheaeg võtta. Sellega saaksime ühele poole veidi enam kui kahe aasta pärast. Seni me Eestis siis opositsiooni loogika järgi valimisi ei tee. Ikkagi vaja kõik ettepanekud läbi arutada, läbi hääletada, vaheaeg võtta, muidu pole demokraatia!

Palju õnne Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide valijad! Teie valitud rahvasaadikud tahavad valimised ära jätta, et istuda aastani 2024 ja kulutada 40 miljonit eurot, et arutada, kas laipadega võiks abielluda või kas Eestis tohivad abielluda öösiti norskavad inimesed.’

Need ei ole huumoriettepanekud. Need on sihiteadlikud sõgedused, et tappa Eestis demokraatiat. Ma ei näe mingit viisi, kuidas oleks riigiõiguslikult võimalik põhjendada, et riigikogu tööd ja toimimist tagav seadus ehk kodukord on tegelikult seadus, millega lõpetatakse ära nii riigikogu töö kui ka valimised.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused