Martin Helme: „Nii kaua kuni meie oleme valitsuses, ei lepi me sellega, et abielureferendum ära jääb“

Eesti,
- Updated
Martin Helme

Abielureferendumi eelnõu läbib täna esimese lugemise, kuid tuhandete parandusettepanekute kaudu eelnõu nurjamisega Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ei lepi, selgitas EKRE juht, rahandusminister Martin Helme täna riigikogus hääletuse eel.

Postimees kirjutab, et pärast eelnõu esimest lugemist plaanib opositsioon abielureferendumi eelnõule teha tuhandeid parandusettepanekuid, et eelnõu vastuvõtmist takistada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Taoline tuhandete parandusettepanekute tegemine on ju iseenesest parlamendi töö takistamine. See ei ole enam tavapärane opositsiooni legitiimne obstruktsioonipoliitika, kus mingile teemale teravdatud tähelepanu juhitakse. Me räägime ikkagi kuude pikkusest parlamenditöö seiskamisest,“ selgitas Helme ajalehele.

„Kui me sellise taktikaga lepime, siis tegelikult on Eestis parlamentarismi normaalne toimimine hävitatud. Me ei saa leppida sellega, et valitakse välja mingid teemad, mille osas vähemusel ongi blokeeriv õigus. Kui see tuleb ära lahendad selle abielu teema juures, siis lahendame ta ära,“ selgitas Helme.

„Nii kaua kuni meie oleme valitsuses, nii kaua me ei lepi sellega, et see abielureferendum jääb ära. Ega me ei lepi sellega ka siis, kui oleme opositsioonis. Kui on vaja, siis me teeme mingisugused muud muudatused kas kodukorda või istume siin kuude kaupa tõepoolest ja hääletame neid läbi. Aga me ei lepi sellega, et nende parandusettepanekute kaudu kogu eelnõu nurjatakse,“ on EKRE seisukohaks.

Kui on tõepoolest nii palju teisi tähtsaid teemasid, mida tahetakse arutada, siis võib-olla opositsioon ei tegeleks riigikogu töö seiskamisega, lisas Helme.

Abielureferendumi korraldamine on kirjas ka koalitsioonileppes.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused