Martin Helme: on kurb, kui Kaja Kallas läheb hommikuti tööle vaid selleks, et kellelegi ära teha

Eesti,
©Uued Uudised
Martin Helme.

EKRE esimehe Martin Helme laupäevases intervjuus ERR-ile tuletas reporter talle meelde Kaja Kallase sõnu, et ta ei saa tagasi astuda, sest siis tulevad Martin Helme ja EKRE võimule tagasi.

Ajakirjaniku enda mõttemaailmast annab tunnistust küsimus “Oli võidukas tunne säärast vastust lugedes?”, Martin Helme vastus aga oli tähelepanuväärne:

“Ei ole võidukas tunne, natuke kurb oli hoopis. Mis siis on see, mis ajab praegust peaministrit hommikul tööle? Mitte soov midagi ära teha, vaid soov kellelegi ära teha. Ma ei tea, kui kaua ta selles ametis niimoodi vastu peab ja loomulikult ei ole see riigimehelik suhtumine.”

Martin Helme lisas, et valitsusele ei ole mõtet praegu appi minna, sest kabinet tegeleb asendustegevustega, näitamaks, et midagi midagi ikka tehakse, olulised otsused aga jäävad tegemata. Erilisi kriitika osaliseks sai PÖFF-i lubamine, mis käib piirangute tingimustes vastu igasugusele loogikale.

Martin Helme kritiseeris ka politseijuht Elmar Vaherit ja siseminister Kristian Jaanit, kelle alluvad tegutsevad totalitaristlike meetoditega. “Meil puudub politsei üle tsiviikontroll, vaadake, millist vaba voli lubab endale politsejuht Elmar Vaher ja kuidas politseinikud võimu kuritarvitavad! Meil lohistatakse politseinike poolt kaubanduskeskusest minema inimesi, kellel on mask valesti näo peal. Meil pole enam normaalseid kombeid, mis meid on alati saatnud, kui teadsime, et politseinikud peavad inimesi abistama, mitte hirmutama. See on kõik maha mängitud.”

EKRE esimehe sõnul on Eesti kriisi sattunud poliitilise juhtimise tõttu ja seda on vedanud Keskerakond ja Reformierakond, kusjuures selline olukord on juba teist korda 10 kuu jooksul. “Lihtsalt ei saada hakkama ja praegu üritakse apelleerida sellele, et ei ole sobilik keset kriisi juhtimist kritiseerida või juhte välja vahetada. Järelikult saab ju ainult hullemaks minna,” ütles ta.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused