VIDEO: Martin Helme opositsioonile: see on teil meeleheitlik karje võimu järele

Eesti,
- Updated

Rahandusminister Martin Helme vastas Reformierakonna fraktsiooni poolt sisse antud umbusaldusavaldusele, et kogu see lugu on katse juhtida tähelepanu kõrvale sellelt, et Eestis olid võimul sel ajal, kui toimus maailmas üks suuremaid rahapesemisi, tänased kaks opositsioonierakonda: Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond.

“Nemad vastutasid selle eest, et Eesti rahvusvaheline maine oleks kaitstud, vastutasid selle eest, et Eestis ei toimuks kuritegusid, kaasa arvatud finantskuritegusid, vastutasid selle eest, et meie rahandussüsteem oleks korras. Nad ei saanud selle vastutusega absoluutselt hakkama. See oli hävitav läbikukkumine, mis teie võimuperioodist on järele jäänud selles valdkonnas. Ja selle jaoks, et sellest mitte rääkida, selle jaoks, et takistada tänasel valitsusel selle laga koristamist, on välja mõeldud totaalne kabukiteater teemal mingisugusest mätsitud hankest ja Eesti mainet kahjustavast õigusabilepingust,” rääkis Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta lisas, et tänane umbusaldusavaldus on tõenäoliselt selle riigikogu koosseisu opositsiooni uus rekord sisutühjuse poolest.: “Muidugi, see on saavutus omaette, aga ega ka eelmistel pole mingit sisu olnud, aga see on ühtlasi ka meeleheitlik karje võimu järele, et jätkata oma tegematajätmiste ja tehtute mätsimist. See on katse takistada tänasel valitsusel tegevust, muu hulgas selge katse takistada tänase valitsuse tegevust rahapesuvastases võitluses ja juhtunud rahapesuasjade selgitamisel. Me kõik mõistame, mis teid tagant torgib. Me kõik mõistame.”

Martin Helme: “Mis mind muidugi kurvaks teeb, on see, et esitatakse lõputuid valesid, justkui ma valetaksin. Ma olen loomulikult neid valesid korduvalt ümber lükanud ja tagasi lükanud. Ja loomulikult see kõik ei veena teid. Aga kui siin kõlas väide, et ma olen kaotanud teie usalduse, siis no andke andeks, kellele me nüüd siin nalja püüame teha? Ei tänane valitsus ega mina selle valitsuse ministrina ei ole omanud kunagi hetkegi tänase opositsiooni usaldust, toetust ega ilmselt ka mitte lugupidamist. Aga ma olen selle-eest rääkinud alati tõtt. Ma olen alati võidelnud õigluse eest. Ma olen alati seisnud selle eest, et Eesti maksuraha oleks kasutatud mõistlikult ja hästi. Nii et need süüdistused ka on puhas poliitiline retoorika.”

Ta ütles, et kui siin valmistas muret, et Eesti poliitiline latt on maa alla tambitud, siis ta on sellega nõus. “Eesti poliitiline latt on maa alla tambitud, tambitud tänase opositsiooni poolt,” rõhutas minister. “Tema raevuka laimukampaania poolt. Ja ka tänane umbusaldusprotseduur on üks osa sellest maa alla tampimisest, poliitilise kultuuri murumadalaks tampimisest.”

“Ma olen täiesti nõus, et ministrid kujundavad norme, et valitsejate sõnal on tagajärg. Ma olen sellest ka väga teadlik. Ma kujundan neid norme hea meelega. Mulle valmistab suurt heameelt, et teile see ei meeldi. Ja me teeme täpselt sellist Eestit, mida me tahame teha ja milleks me küsisime oma valijatelt volitust ja mandaati. Ja ma tean, et see teile ei meeldi. Aga sellest ei ole midagi,” rääkis Helme.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused