Martin Helme: “Parempoolsete algatuse näol on tegemist katsega muuta Isamaa praegust poliitilist liini. Aga mitte parempoolsemaks, vaid liberaalsemaks”

Eesti,
- Updated
Ainsaks parempoolseks erakonnaks kipub jääma Martin Helme juhitav EKRE.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme kirjutab, et ilmselgelt on Isamaa Parempoolsete algatuse näol tegemist katsega muuta Isamaa praegust poliitilist liini. Aga mitte parempoolsemaks, vaid liberaalsemaks. Traditsioonilise perekonna teemal, suveräänsuse teemal, immigratsiooni teemal – kõigis neis küsimustes tahetakse muutuda vähem konservatiivseks.

Martin Helme: “Ühes tänases juhtkirjas nimetatakse Isamaas toimuvat Isamaa 3.0-ks. Mina lugesin ka seda manifesti ning sellele alla kirjutanute nimesid ning pean ütlema, et pigem tuleb peale tunne, et tegu on Vabaerakond 2.0-ga. Ja võib-olla, kui vaadata algatajaid, lisaks veel Res Publica 2.0-ga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vabaerakond ei läinud lõppkokkuvõttes põhja mitte selle pärast, et neil oleks olnud kehvad käilakujud või nõrk organisatsioon. Nad kadusid lavalt, sest puudus poliitiline turg loosungitele “avatud rahvuslus”, “liberaalne konservatism” ja mis need kõik muud eufemismid olid, millega püüti müüa rahvuslikumale ja konservatiivsemale valijale globalistlikku euroliberaalset roosa udu.

Ilmselgelt on Parempoolsete algatuse näol tegemist katsega muuta Isamaa praegust poliitilist liini. Aga mitte parempoolsemaks, vaid liberaalsemaks. Traditsioonilise perekonna teemal, suveräänsuse teemal, immigratsiooni teemal – kõigis neis küsimustes tahetakse muutuda vähem konservatiivseks. Paradoksaalsel kombel, sest liberalism on tänasel päeval Euroopas ja Põhja-Ameerikas omaks võtnud kõik vasakpoolsed põhidogmad (sellest ka Reformierakonna vääramatu triivimine vasakule), on Parempoolsete algatus selgelt ka katse nihutada Isamaad vasakule.

Mida valija sellest valikuvabaduse vähenemisest poliitilisel areenil võidab, ei ole selge. Nagu ka see, kuidas see peaks aitama erakonnal oma kandepinda laiendada, kui minnakse ründama turunišši, kus on ees juba kõik ülejäänud Eesti erakonnad peale ühe.

Soovin siis kolleegidele jõudu parteisisese demokraatia harrastamises, maailmavaatelised debatid on minu meelest alati maru põnevad.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused