Martin Helme pärib Elektrilevilt aru: mida võetakse lähitulevikus ette, et tagada parem elektrivarustus tormikahjude korral?

Eesti,
- Updated
Elektrikatkestus

Rahandusminister Martin Helme saatis Elektrilevi juhatuse esimehele Jaanus Tiisvendile kirja, milles soovib saada ülevaadet, kui palju tekkis tormi käigus elektrivõrgu katkestusi, millest need olid tingitud ja kui kiiresti häired likvideeriti.

“Samuti soovime teada, mida võetakse lähitulevikus ette, et tagada parem elektrivarustus tormikahjude korral ning ennetada sellises mahus häirete tekkimist,” kirjutab Helme.

Elektrituruseaduse § 71 lg 5 näeb ette, et võrgutasud tuleb kujundada selliselt, et järjepidevalt oleks tagatud vajalike muutuv- ja tegevuskulude katmine, investeeringud tegevus- ja arenduskohustuse täitmiseks, keskkonnanõuete täitmine, kvaliteedi- ja ohutusnõuete täitmine ning põhjendatud tulukus ettevõtja investeeritud kapitalilt.

Helme soovib teada teada OÜ Elektrilevi hinnangut, kas praegusel juhul on Lõuna-Eesti maakondades osutatud võrguteenuse puhul need nõuded täidetud või on põhjust võrguteenuseid vähendada vastavalt osutatud teenuse tegelikule kvaliteedile.

“Samuti tunneme huvi, kuidas sujus Teie koostöö Elering AS-ga Lõuna-Eestis elektrivarustuse tagamisel. Kui Teie arvates on parema varustuskindlustuse tagamiseks vaja teha muudatusi õigusaktides, ootame Teilt asjakohaseid ettepanekuid,” kirjutas Helme.

Rahandusministeerium on AS Eesti Energia aktsionäriõiguste teostaja.

UU

 

 

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused