Martin Helme: Pariisi kliimalepe lööb Eesti maksumaksja rahakoti pihta

Eesti,
- Updated
FRANCE-COP21-CLIMATE-WARMING

Eesti ei peaks kiirustama eelmisel nädalavahetusel alla kirjutatud Pariisi kliimaleppe ratifitseerimisega, sest leppe järgimine tooks kaasa elektrihinna tõusu järgmiste kümnendite jooksul, leiab Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon.

„Kahtlemata on ka Eesti huvitatud puhtast keskkonnast. Samuti motiveeriks lepe kasutusele võtma uusi põlevkivi töötlemise tehnoloogiaid, mis omakorda suurendab Eesti teaduse arengut ja kõrgepalgaliste töökohtade loomist,“ ütles Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees Martin Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Kliimaleppe mõju Eesti ühiskonnale vajab veel põhjalikku analüüsi, aga on selge, et lepe seab löögi alla meie rahvusliku põlevkivitööstuse, pannes sellele liiga suure investeerimiskohustuse, mis tuleb kinni maksta meie maksumaksjatel.“

Rahvaerakonna programmi kohaselt peaks Eesti valitsus ajama poliitikat, mis tagab meile odavaima elektri kogu Euroopas. „Meil on selleks olema loodusressurss nii põlevkivi kui ka bioenergia näol. Odav elekter omakorda suurendab meie majanduse konkurentsivõimet ja ekspordimahtu ning tagab kõrgemad palgad,“ ütles Helme.

Tema sõnul ei ole Eestis keskkonna saastamine sedavõrd ulatuslik probleem nagu suurtes tööstusriikides. „Meie kasvuhoonegaaside heitekogus on muu maailmaga võrreldes kaduvväike ning Eesti liitumine kliimaleppega ei aitaks looduse puhtamaks muutmisele märkimisväärselt kaasa. Samuti ei saa unustada, et kasvuhoonegaaside kvootidega kauplemine on suur äri, millel ei ole olnud heitekoguste vähenemisele ja looduskaitsele tegelikku mõju.“

Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon on seisukohal, et Eesti ei pea olema Pariisi kliimaleppe ratifitseerijate esirinnas, seda enam, et mitmed tööstusriigid võivad esialgsele kokkuleppele vaatamata jätta leppe heaks kiitmata. „Eesti ei pea hakkama oma majanduses põhjalikke ümberkorraldusi tegema enne, kui on selge, kas lepe hakkab kehtima või mitte,“ ütles Helme.

UU

Foto: AFP / Scanpix

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused