Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme plaanitavast “SAPTK-seadusest”: “Liberaalne fašism näitas oma tegelikku palet”

22.01.2021
Martin Helme

„Mitte miski ei liida rohkem, kui ühised vaenlased. Kui tunduski, et mingid teemad ajavad võimuläbirääkimisi veidi keeruliseks, siis sellest saadi kenasti üle ideoloogilisi vastaseid sihikule võttes,“ kirjutab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme.

Uus valitsus teatab Kaja Kallase ja Mailis Repsi suu läbi, et kavatseb teha eraldi SAPTK seaduse ehk tekitada sellistele MTÜ-dele, kes “poliitilisi protsesse selgelt mõjutavad” kohustuse hakata aru andma selle kohta, kust raha tuleb.

Delfi ajakirjanik Krister Paris tahtis ju seda teada ja näe, Kaja Kallas korraldabki ära. Organisatsioonid, mis ei kuula sõna ja ei ole nõus riiklikule ideoloogiale kaasa laulma, tuleb alasti kiskuda ja poliitbürokraatidele allutada. Rahastajad on ju vaja avalikult poriga üle valada ja meedia kaudu ühiskondlikult stigmatiseerida.

ERJK-le ehk erakondade rahastamise järelvalvekomisjonile plaanitakse anda võimu juurde ja küllap siis on just nemad need, kes hakkavad SAPTK saputama. Seda komisjoni juhivad kaks fanaatilist sotsi ja konservofoobi Liisa Oviir ja Kaarel Tarand. Kas keegi kahtleb, et ainsad organisatsioonid, mis nende meelest “mõjutavad selgelt poliitilisi protsesse”, on sellised sallimatud konservatiivsed suslikud. Vikerkaarevärvilised või SALK kindlasti ei mõjuta, tahate näha!

Tegemist on totalitaarsete võtetega. Ehk siis otsemalt öeldes, täpselt selliste võtetega, mida harrastavad Putin ja Lukašenko. Vabas ühiskonnas on igal kodanikul poliitilise organiseerumise õigus. Meil on see lausa põhiseaduses kirjas. Põhjus, miks erakonnad annavad eraldi korra järgi aru sotside juhitud komisjonile, ei ole mitte selles, et nad mõjutavad avalikku elu, vaid selle pärast, et nad saavad avalikku raha.

Ma julgen väita, et meil on täitsa vähe tuntud ja üldse mitte riigi käest raha saavaid organisatsioone, mis samuti mõjutavad poliitikat, aga keegi ei kavatse nende rahakotis sobrama hakata. Või mõeldi tõesti Tööandjate Keskliitu ERJK-le allutada?

Me ju kõik saame aru, et eesmärk ei ole kodanikuühiskonna parem läbipaistvus, vaid eesmärk on tasalülitada ainus päriselt seda terminit auga välja teeniv ehk konservatiivne seltskond. Tegemist on kirve ja kangiga ja riigivõimu jõuga ideoloogiliste vastaste kallale minemisega. Liberaalne fašism näitas oma tegelikku palet!

Minult on küsitud, milline hakkab EKRE olema opositsioonis. Kas anname sada päeva, kas oleme vähem lõhestavad? Kindlasti oleme viisakamad kui oli Reformierakond. Kindlasti olema mõõtmatult sisukamad, kui oli Reformierakond. Aga kui keegi loodab, et nüüd, kui EKRE on võimult kukutatud,  tuleb vaikus ja rahu, siis peab ta pettuma. Me teeme kõik endast oleneva, et liberaalne totalitarism täielikult kinni jooksutada.