Martin Helme: president peab kaitsma Eesti huve, mitte panustama ajale jalgu jäänud välispoliitikale

Eesti,
- Updated
©UU
Martin Helme.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme läheb täna kell 16.15 president Kersti Kaljulaidiga kohtuma selge sõnumiga: president peaks kaitsma Eesti suveräänsust ja mitte panustama ajale jalgu jäänud välispoliitikale, mis ei kattu meie peamiste liitlaste omaga.

 

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme sõnul ei tohi Eesti riik ÜRO rändelepet heaks kiita, kuivõrd Eesti välis- ja julgeolekupoliitilised riskid ja väljakutsed viimastel aastatel järsult muutunud.

„Kümme aastat tagasi ei olnud veel Ukraina sõda. Viis aastat tagasi ei olnud rändekriisi. Samuti on kogu maailmas tõusnud esile rahvuslikku iseolemist rõhutavad jõud. Meie olulised liitlased on muutnud välispoliitilist kurssi, mida ilmestab Brexit ja Trumpi valimine. Sellises olukorras on vastutustundetu korrutada, et peame jätkama senist välispoliitilist liini,“ ütles Helme.

„Samas jääb arusaamatuks nende poliitikute jutt, kes väidavad, et ÜRO rändeleppest loobumisega teeks Eesti välispoliitilise kannapöörde. Mis ajast on oma riigi suveräänsuse kaitsmine kannapööre? Need, kes midagi sellist väidavad, kahjustavad meie rahvusvahelist tõsiseltvõetavust, võõrandades meid meie kõige olulisematest liitlastest nagu USA või Poola, kes Marrakechi leppega ei liitu. Leppega ei liitu veel terve rida Euroopa Liidu riike. Eesti president peaks kaitsma Eesti põhiseadust, mitte õhutama poliitilist tüli meie liitlastega.“

Helme juhib tähelepanu, et Eesti välispoliitiline koorekiht, kes on aastaid elanud vaid ühe suunise järgi – teeme nii, nagu sõbrad käsivad – on kinni kiilunud olukorras, kus erinevad sõbrad soovitavad ajada erinevat poliitikat.

„Sellest olukorrast on vaid üks väljapääs – lähtumine oma rahvuslikest huvidest. Eesti välispoliitika peab tõukuma sellest, mis on meie riigile pikas perspektiivis kasulik, mitte sellest, millise mulje me kellelegi jätame,“ ütles Helme.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused