Martin Helme: puuduva maailmavaatega Tarmo Soomere kõrval võiks ära kuulata ka Henn Põlluaasa

Eesti,
- Updated
©UU
Henn Põlluaas ja Martin Helme

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme kirjutab, et presidendiks sooviv Tarmo Soomere püüab Riigikogu fraktsioonidega kohtudes kõigi meele järele olla, kuid selle meeldimisega demonstreerib ta ilmekalt oma maailmavaate puudumist. Ja Isamaa võiks oma arvamuse kujundamisel kohtuda enne ka Henn Põlluaasaga.

Martin Helme: „Isamaa fraktsioon kohtus täna Tarmo Soomerega ja jäi rahule temalt saadud vastustega. Lausa nii rahule, et isamaalased kaaluvad tema poolt hääletamist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Minul tekib aga lehest loetu põhjal järjest suurem tõrge.

Sotsidele rääkis akadeemik homosuhete kohta, et sotside aetav poliitika selles küsimuses on “kooskõlas tema maailmavaatega”. Isamaalastele kinnitas aga, et ta ei ole vastu abielu sätestamisele põhiseaduses ühe mehe ja ühe naise vahelise liiduna.

Aga maailmavaade on ikkagi sotsidega sarnane, saan aru? Lihtsalt vajadusel, häälte saamiseks võib seda ka vahepeal maha salata…

Sama lugu topeltkodakondsusega. Sotside juures kiitis seda mõtet, isamaalaste juures sai väidetavalt isegi aru, et see “kaunis idee” ei ole väga praktiline. Isamaa fraktsioonijuhi Priit Sibula sõnul on topeltkpdakondsuse teema neile väga oluline aga Soomere seisukohad pole neile suur probleem.

Ei oskagi kohe arvata, kumb selles küsimuses põhimõttelagedam on, kas hääli nooliv kandidaat või igavene Isamaa.

Rahvusriigi teemal ei saadud kohtumisel ka midagi konkreetset, sest see olevatki suur ja lai teema, aga vähemalt sõnades oli kandidaadi kandidaat põhiseaduse preambulit tsiteerida osanud. Ikkagi akadeemik.

Andke andeks, see on ju lihtsalt piinlik libekeelsus ja konjukturism.

Kas tõesti kaaluvad isamaalased niisuguse kandidaadi toetamist? Millise argumendiga? Milles seisneb oma maailmavaate edendamine, kui sellisele kohale kaalutakse sellist inimest? Et äkki muidu tuleb veel hullem? Aga äkki ikka leiame midagi paremat?

Teen ettepaneku, et kolleegid Isamaast kohtuks enne otsuse langetamist siiski ka Henn Põlluaasaga. Ma olen kindel, et sellelt kohtumiselt ei jää ka midagi kriipivalt reljeefset, seda enam, et kõik, mis räägitakse, on usutav ja usaldatav.“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused