Martin Helme: rahvaküsitlus aitab vähendada ühiskondlikku lõhet, mis on kooseluseadusega tekkinud

Eesti,
©UU
Rahandusminister Martin Helme.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Martin Helme ütles usutluses ERR-ile, et rahvahääletus abielu mõiste üle võib võtta kui küsitlust.

“See, mismoodi me ta leppisime kokku koalitsioonilepingus, mis on ka meie praeguse eelnõu sisu, on põhiseaduse järgi “muu riigielu küsimuses rahva küsitlemine”. Ta ei ole juriidiliselt siduv asi. Ta ei ole eelnõu, mida me heaks kiidame, vaid ta on rahvalt arvamuse võtmine, aga tema poliitiline kohustus poliitikutel selle järgi toimida,” ütles Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE koostatud eelnõu järgi toimuks rahvahääletus kohalike valimiste päeval ehk 17. oktoobril 2021. Rahvahääletusele tuleks selle järgi küsimus: “Kas Te toetate ettepanekut täiendada Eesti Vabariigi põhiseaduse § 27 lausega “Abielu on ühe mehe ja ühe naise vaheline püsiv liit”? Küsimusele saaks vastata “jah” või “ei”.

Helme sõnul aitaks rahvaküsitlus vähendada ühiskondlikku lõhet, mis on kooseluseadusega tekkinud.

Õiguskantsler Ülle Madise seisukohta, et kohalike valimistega ühel päeval rahvaküsitlust korraldada ei ole mõistlik, nimetas Helme poliitiliseks.

See teema on rahvuskonservatiivide jaoks väga põhimõtteline asi ja üks olulisemaid väärtusasju, mis koalitsioonilepingusse sisse saadi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused