Martin Helme: Reinsalu umbusaldamisega avaldame umbusaldust ka IRL-ile ja valitsusele

Eesti,
- Updated
Urmas Reinsalu

Eesti Konservatiivne Rahvaerakonna (EKRE) riigikogu fraktsioon otsustas, et ühineb riigikogu opositsiooni umbusaldusavaldusega justiitsminister Urmas Reinsalu vastu.

Fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnul on ministri umbusaldamiseks mitu kaalukat põhjust.

„EKRE on traditsioonilise perekonna kaitsmise erakond, kus naisliikmeid on protsentuaalselt rohkem kui üheski teises Eesti parteis. Reinsalu sõnad, mida võib tõlgendada naistevastase vägivalla heakskiitmisena, ei ole ministrile kohased. Mehed peavad naisi hoidma ja kaitsma,“ ütles Helme.

„Eriti piinlik on sotside käitumine, kes on teatanud, et nad jalutavad umbusaldusavalduse hääletuse ajaks saalist välja. Sotsid peaksid edaspidi häbenema ja naistevastase vägivalla teemal enam mitte sõna võtma. Nad müüsid võimuambitsioonide nimel oma põhimõtted maha.“

Helme sõnul on umbusaldusavaldus Reinsalule ühtlasi umbusaldusavaldus nii IRL-ile kui ka praegusele valitsusele.

„Ehkki meil on IRL-iga olemas maailmavaateline ühisosa, ei lepi me sellega, et nad osalevad vasakpoolses ja venemeelses valitsuses kollaborantidena ja teevad paljudes küsimustes lubamatuid järeleandmisi. Umbusaldusavaldus on meiepoolne surveavaldus IRL-ile, et nad sellest valitsusest lahkuks,“ ütles Helme.

„Meie hinnangul langetab praegune valitsus Eestile ülikahjulikke majanduslikke ja maksupoliitilisi otsuseid, mis ei esinda Eesti inimeste huve. Me soovime selle valitsuse võimalikult kiiresti välja vahetada.“

UU

Foto: Tairo Lutter/EESTI MEEDIA

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused