Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme Riigikogu juhatusele: normaalne parlamentaarne töö taastub siis, kui koalitsioon tühistab homoseaduse, loobub maksutõusudest ja tsensuuri kehtestamisest

01.08.2023
Martin Helme (EKRE), Lauri Hussar (Eesti 200), Toomas Kivimägi (Reformierakond)
© UU

Riigikogu EKRE fraktsioon on huvitatud normaalse parlamentaarse töö taastamisest, aga selleks tuleb Reformierakonna, Eesti 200 ja sotside koalitsioonil astuda konkreetseid samme, ütles EKRE esimees Martin Helme kirjas Riigikogu juhatusele.

 

Juulis saatis Riigikogu juhatus ehk Lauri Hussar (Eesti 200), Toomas Kivimägi (Reformierakond) ja Jüri Ratas (Keskerakond) Riigikogu fraktsioonidele kirja, milles tuntakse huvi, milliseid kevadise obstruktsiooni käigus esitatud arupärimisi ja eelnõusid ollakse valmis tagasi võtma ja milliseid soovitakse arutada päevakorras eespool. Ütlasi tuntakse huvi, kas fraktsioonid soovivad arupärimistele vastamiseks enne sügist erakorralisi istungjärke.

Martin Helme sõnul ei ole EKRE-l kavas võimuliidule järeleandmisi teha.

“EKRE fraktsioon koguneb sügisistungjärgu alguses ning kindlasti arutab nii konkreetseid ettepanekuid kui üldist poliitilist olukorda. Seniste arutelude põhjal erakonnas ei pea ma tõenäoliseks, et meil oleks huvi või valmidust koalitsioonile mingeid järeleandmisi teha,” kirutas Helme.

“Samas oleme loomulikult huvitatud normaalse parlamentaarse töö taastamisest. Selleks ootame koalitsioonilt konkreetseid samme. Ootame, et tühistataks homoseadus, et jäetakse ära kõik edasised maksutõusud ning lõpetatakse vaba ühiskonna likvideerimine tsensuuri ja jälgimisühiskonna vahenditega. Et teha koalitsioonile poliitiliselt lihtsamaks homoseaduse tühistamine teen kompromissettepaneku panna selle seaduse tühistamine rahvahääletusele. Erakorraliste või täiendavate istungite korraldamist meie fraktsioon vajalikuks ei pea ning ilmselt osaleda ei plaani.”