Martin Helme Riigikogus: Henn Põlluaas on laitmatu antikommunist ja korralik rahvuslane

Eesti,
- Updated
Henn Põlluaas
©UU
Henn Põlluaas peab Eesti välispoliitikat selgrootuks ja Brüsselile järelekiitvaks.

Neljapäeval valis Riigikogu endale uue esimehe, kelleks sai 54 häälega Eiki Nestor, tema vastaskandidaat Henn Põlluaas aga pälvis 35 saadiku toetuse. Sellele aga eelnes kandidaatide ülesseadmine, mis oli omajagu muhe.

Uued Uudised vahendavad kahte ettepanekut, mis järgnesid Riigikogu aseesimehe Enn Eesmaa palvele seada üles väärikad inimesed sellele väärikale ametikohale.

Alustas sotside fraktsiooni esimees Kalvi Kõva, kes ütles: “Lugupeetud Riigikogu aseesimees! Eiki. Eiki Nestor. Ma arvan, et me kõik teame, kui tulihingeline parlamentarismi eestseisja on Eiki. Ja veelgi enam, mitte ainult eestseisja, vaid ka parlamentarismi eest võitleja ja mõtleja, kuidas teha parlamentarism paremaks. Me teame Eikit kui väga head suhtlejat, head kaasamõtlejat ja ka nende mõtete väljaütlejat. Ma arvan, et me oleme kolleegina tihti pöördunud Eiki poole ja küsinud ühte või teist nõu või praktikat, kuidas siin Riigikogu seinte vahel on varem olnud või kuidas on mõistlik käituda. Ma arvan, et me teame Eikist nii häid kui ka väga häid isikuomandusi.”

EKRE poolt Henn Põlluaasa üles seades märkis Martin Helme humoorikalt: “Lugupeetud asespiiker! Lugupeetud kolleegid! Jaa, kõik me tunneme praegust spiikrit Eiki Nestorit ja selle tõttu esitame talle vastaskandidaadi. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni poolt seame üles Henn Põlluaasa kandidatuuri Riigikogu spiikri kohale. Henn Põlluaas pole kunagi kuulunud komparteisse, on laitmatu antikommunist, korralik rahvuslane, tubli konservatiiv ja veel suurem parlamentarismi patrioot kui ükskõik kes teine siin.”

Henn Põlluaasa tublid 35 toetushäält on EKRE positsiooni arvestades hea tulemus ja rahvuskonservatiividel on põhjust oma mehe üle uhkust tunda.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused