Martin Helme: riiki ootab apteegireformi eest üle saja miljoni euro suurune nõue

Eesti, Majandus,
- Updated
©Scanpix
Martin Helme

Rahandusminister Martin Helme sõnul ootab riiki apteegireformi tagajärjel suur kahjunõue ning jutt käib rohkem kui sajast miljonist eurost.

“Nagu ma ennustasin, ootab riiki apteegireformi tagajärjel jõhker kahjunõue. Me räägime kindlasti summast üle saja miljoni euro. Ma ei mõista neid inimesi, kes on väljendanud rahulolu ja arvavad, et nüüd ongi kõik hästi. Kui Linnamäe “annab” oma apteegid proviisoritele üle ja küsib riigilt selle eest 125 miljonit, siis kas see ongi see turumonopolisti karm karistamine, mille nimel kogu reform omal ajal käivitati? Kas selle tagajärjel muutuvad hinnad väiksemaks? On maksumaksja kulu kuidagi väiksem? Ja tema hulgifirma jätkab neile edasi müümist nii, nagu tänagi, ehk hulgiturg ei muutu ja tulu ei vähene. On alles karistus!” kirjutas Helme oma sotsiaalmeedia kontol.

“Olgu selle kahjunõude ja kohtus käimisega nagu on, aga Linnamäe käik ei aita ikkagi ära hoida veel kümnete apteekide sulgemist. Kui apteegireform tema praegusel kujul käivitub, jääb Eestis hulga apteeke vähemaks, konkurents nii jae- kui hulgiturul väheneb ning maksumaksja maksab praegustele turuvalitsejatele oma taskust veel silma märjaks võtva summa otsa. Kas see raha tuleb sotsiaalministeeriumi eelarvest? Kust täpsemalt? Kas ravikindlustuse, pensionite või sotsiaalhoolekande rea pealt? Äkki saab selle raha kokku hoida järgmise saja aasta sallivuskampaaniate arvelt? Suurusjärk on umbes selline…”

 

Kommentaarid

6 commentsOn Martin Helme: riiki ootab apteegireformi eest üle saja miljoni euro suurune nõue

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused