Martin Helme rünnakutest EKRE vastu: kurjusest rääkijad, miks te nüüd sõna ei võta?

Rubriik Eesti On
- Updated
©UU
Martin Helme nõuab riigivõimult samme vihaõhutajate vastu.

Seoses hoogustunud rünnakutega EKRE kandidaatide vastu avaldas erakonna Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme sotsiaalmeedias postituse, milles hoiatab, et kui riik rahvuskonservatiive ei kaitse, tuleb neil seda endil teha.

“Ütlesin juba suvel, et oodata on kõigi aegade kõige jõhkramat ja räpasemat kampaaniat. Nägime seda juba Tarandi mikrofoni- ja Eesti 200 lapsekärurünnakuga. Täna siis tuli kaks uut tõsist jätku. Tallinnas soditi meie plakatid ära ja Ida-Viru kandidaadid said kollektiivselt tapmisähvardused. Tuletan meelde, et Jaak Madisonile tehti jõulude ajal samuti tapmisähvardus sotsipartei liikme poolt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Loomulikult pöördume politseisse, sest plakatite sodimine on kampaania häirimine ja poliitilise meelsuse avaldamise takistamine. See on üheselt kuritegu Eestis. Arvestades seda, et Tallinnas on Suur Vend väga suur ja kõik kohad kaameraid täis, peaks süüdlased kiirelt tuvastatama.

Tapmisähvarduse peale sotsiaalmeedias on riik varem päris karmilt reageerinud – viitan Martin Kattai ähvardusele tollase peaministri Rõivase suhtes. Väga jõuline uurimine (läbiotsimised, arvutite konfiskeerimised, vahi alla võtmised) ja kiire kohtuprotsess lõppes süüdimõistmisega. Kui nüüd ei käituta sama standardiga, kinnitatakse seda, et Eesti ei ole õigusriik ja erinevatele inimestele kehtivad eri reeglid.

Nüüd on see koht, kus kõik need sallivuslased, kes aastavahetuse kõnedes pea õlal kurtsid, et Eesti poliitika on kuidagi karuseks läinud ja arutlesid, millal me küll nii kurjaks läksime, võtavad uuesti sõna ja ütlevad, et kampaania takistamine ning kandidaatide ähvardamine ja ründamine ei ole vastuvõetav.

Sellises õhustikus ei saa demokraatia ellu jääda. Kui muidu endas jõudu ei leia EKRE kaitseks sõna võtta, ammutage eeskuju oma vaimselt emalt Angela Merkelilt, kes mõistis üheselt hukka AfD saadiku peksmise Saksamaal. Lausa Saksa sotsid ütlesid, et “isegi” AfD puhul ei ole selline käitumine aktsepteeritav. President, peaminister, spiiker, näidake, et te ei muretse ainult omade pärast, vaid tõepoolest demokraatia toimimise pärast.

Ühtlasi tasuks nüüd Eesti meedial korra peeglisse vaadata ja tunnetada vastutust taolise ühiskondliku õhustiku tekkimise eest. Kui ikka iga päev vehitakse suuremate peavooluväljaannete külgedel natsimalakaga ja kujundatakse hoiakut, et ühte parteid võib sõimata ja laimata, ähvardada ja mõnitada, et nendevastane poliitvägivald a la Tarand on igati õige, siis järgmine samm ongi kergemini erutuvate sallivuslaste vägivallategevus EKRE liikmete, kandidaatide ja ürituste vastu. Meedia, see on teie tehtud!

Ja lõpetuseks tõsine järelemõtlemise koht kõigile neile, kes seda vägivalda kas valjusti või vaikides heaks kiidavad. Kui riik meid ei kaitse, siis peame me end ise kaitsma. Kas sallivuslased seda tahavadki, et EKRE hakkaks organiseerima oma kaitseüksusi? Olge ettevaatlikud oma soovidega, need võivad täide minna!”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused