Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme saates “Räägime asjast”: Jätame elektriarve maksmata, muud moodi valitsus aru pähe ei võta

-
09.01.2022
Laadime sisu...

EKRE esimees Martin Helme ütles poliitikasaates “Räägime asjast”, et inimesed ja ettevõtted võiksid tekitada riigile hinnašoki ja jätta oma elektriarve eest maksmata, sest muud moodi valitsus aru pähe ei võta.

Helme sõnul näitab Kaja Kallase jutt, et tema ei ole hinnatõusus süüdi, peaministri meeleseisundit, mis aga ei ole peaministrile kohane.

“Küsimus on selles, et Kaja Kallas on vastutav. Me oleme suvest saadik rääkinud rääkinud, et elektrihinna tõusu puhul on vaja ette võtta kaks-kolm lihtsat asja, mis langetab elektri hinda. Valitsuses ei ole seda teinud,” märkis Helme.

“Minu üleskutse on jätta elektriarve maksmata, tuleb mis tuleb. Ja kui pärast tuleb ikkagi maksta, siis tuleb maksta, aga esimese hooga keelduge neid arveid maksmast. Teistmoodi see valitsus ja Eesti Energia aru pähe ei võta, neile tuleb vastu tekitada hinnašokk, et maksed lihtsalt ei laeku.”

Helme sõnul peaksid ka ettevõtted ütlema, et andke andeks, sellel kuul me ei maksa ei tulu ega sotsmaksu ega käibemaksu, sest valitsus ajab meid pankrotti.

“Kas me läheme pankrotti kaks kuud hiljem või kaks kuud varem, mis vahet seal on. Surm siin või Siberis nagu vanasti öeldi. Me oleme jõudmas sellesse faasi, kus inimestel enam ei ole võimalik öelda, et kannatame ära, nagu eestlased ikka armastavad öelda. Aga miks me peame kannatama? Meil on 21. sajand, nagu meile kogu aeg räägitakse. Inimesed saavad muuta oma sugu, kui hommikul üles tõustes tuju tuleb ja mida kõike veel. Meil on 21. sajand, aga elama peame nagu kaheksateistkümnendal sajandil pärast Põhjasõda.”