Martin Helme: see ei ole meile vastuvõetav, kui mõni teine riik või rahvusvaheline organisatsioon teeb meie maksupoliitikat

Eesti, Majandus,
Sularaha, euro, raha, münt, mündid
Raha

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus arutas äsja USA kaubandusminister Gina Raimondo ning Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) peasekretäri Mathias Cormanniga OECD maksureformi hetkeseisu.

Rahandusminister rõhutas kohtumisel USA kaubandusminister Gina Raimondoga Eesti huvi säilitada üleilmse maksukokkuleppe raames Eesti senine investeerimist toetav ettevõtte tulumaksusüsteem.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

1. juulil võttis OECD juhitud kaasav raamistik vastu kahest sambast koosneva esialgse avalduse, eesmärgiga viia läbi rahvusvahelise maksuõiguse reform. See hõlmab vähemalt 20-miljardilise müügituluga kontsernide kasumimaksu ja üleilmset miinimummaksu (15%) äriühingute asumilt kui kontserni müügitulu ületab 750 miljonit.

Eesti toetab nn esimest sammast ehk varasemat digimaksu. Teise samba ehk üleilmse miinimummaksu osas leiab Eesti, et OECD pakutud ettepanek ei arvesta piisavalt meie praeguse ettevõtte tulumaksu süsteemiga.

Endine rahandusminister Martin Helme ütles Vikerraadiole, et ta pole kategooriliselt OECD plaaniga nõus. „Ütleksin ameeriklastele nende sõnadega – makse otsustavad kohalikud elanikud ise, ükski teine riik ei otsusta seda teiste eest“.

„Me võime oma ettevõtete tulumaksu üle vaadata, aga teeme seda siis, kui ise tahame,“ lisas ta.

Helme: „See kui OECD või mõni teine rahvusvaheline organisatsioon kehtestab maksumäärad, ei ole meile siduv ja nii me ütlemegi. Meile annab rahvas mandaadi parlamendile maksude kehtestamiseks.“

Helme märkis, et pärast seda, mismoodi on USA end Afganistanis alandanud, on meil põhjust üha vähem kuulata, mida Washington meile ette ütleb.

„Aga me ei ole ükski selles valdkonnas, see vastasseis on suurem, kui ainult üheksa riiki,“ lisas Helme.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused