Martin Helme “Seitsmestes”: me eristume teistest, sest oleme võitlejate erakond

Eesti,
- Updated
EKRE toetus
©UU
EKRE toetus teleküsitluses tänavu aprillis.

Reedeste “Seitsmeste Uudiste” vaatajaküsimuse järgi tahaks 78% vaatajatest EKRE-t võimule. Kui keegi arvab seepeale, et rahvuskonservatiivid mobiliseerisid oma toetajad “jah”-häält andma, siis kes keelas vastaseid sama “ei”-vastuse saamiseks tegemast?

Tänane Ühiskonnauuringute Instituudi avaldatud uuring ütleb, et konservatiivse maailmavaatega inimeste arv Eestis on tõusuteel. Konservatiiviks peab end 80% küsitletutest, seega saab öelda, et eestlased toetavad seda maailmavaadet.

TV3  “Seitsmestes Uudistes” käinud EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme rääkis, et keskmine Eesti inimene ei paiguta ennast sageli poliitilis-ideoloogilisel skaalal konservatiivide hulka, kuid tema väärtushinnangud on paljudes konkreetsetes küsimustes konservatiivsed ja kindlasti rahvuslikud. “Teadlikke liberaale on Eestis kindlasti vähem kui teadlikke konservatiive,” arvas ta.

Helme ütles, et EKRE on oma positsiooni pärast palju võidelnud ja kui kõik teised erakonnad on poliitilisel maastikul lähestikku, siis EKRE on neist suhteliselt eemal. “Meie erakond eristub nii teemade kui stiili poolest teistest selgelt,” lisas ta. Mis aga puutub tagurlaste ja äärmuslaste kuulsusesse, siis Martin Helme sõnul on need vaid sildid, mida kleebitakse rahvuskonservatiividele külge siis, kui sisu osas ei suudeta enam nendega vaielda, ja kui on näha, et inimesed ei toeta ei kooseluseadust ega massiimmigratsiooni.

Süüdistused EKRE pihta lähtuvad Martin Helme sõnul ka sellest, et tegu on võitlejate ja võitjate erakonnaga, mille poolest eristutakse ka IRL-ist. “Iga kord kui hakatakse sildistama, tõmbuvad nemad tagasi uuele kaitseliinile, nad ei hakka võitlema, ja nii ongi IRL jõudnud sinna, kus nad on — samasse punti sotside, IRL-i, Reformierakonna ja Vabaerakonnaga, kus nad ei ole kuidagi teistest erinevad,” selgitas ta.

Martin Helme lükkas tagasi ka väite, et esile pääseb see, kes kõvemat häält teeb. “Asi on sisus — poliitika on kartellistunud, ka Keskerakonna võimule tulles pole kursimuutust toimunud, kõik tiksub samamoodi edasi,” seletas ta. “Peavooluparteid hoiavad turvalisele keskteele, seal aga muutub kitsaks ja kes välja astub, seda hakatakse sildistama. Meie seda ei karda.”

Puudutades võimalikku valitsuskoalitsiooni, ütles Martin Helme, et Vabaerakonna esimeheks pürgiv Andres Herkel on seda erakonda liberaalse mõttelaadiga seltskonnaks nimetanud ja kuigi kõik erakonnad teevad aeg-ajalt kummarduse konservatiivsete väärtuste poole, ei ole keegi neist tervikliku konservatiivse maailmavaate kandja. Ka IRL ei võitle enam nende väärtuste nimel.

“Lõpuks jõuavad kõik head inimesed meie erakonna juurde, algul valijad, siis poliitikud,” arvas Helme. Kõigi 80% ennast konservatiiviks pidavate inimeste esindajaks ei saa EKRE tema sõnul kunagi, see olekski absurdne. “Praegu on meie toetus 15-20%,” seletas ta. “Aga enamik erakondadest ei kõneta neid valijaid, nad seisavad eemal, konservatiivse maailmavaate tsoonist väljas, meie aga seisame nendega ühel pool!”

Lõpetuseks arvas Martin Helme, et pärast valimisi on EKRE võimul ja seda tõestas ka “Seitsmeste” vaatajaküsimus, mis andis rahvuskonservatiividele võimumandaadi 78% vaatajate poolt.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused