Martin Helme: Seppikute afäär lausa karjub, et Reformierakond on Vene rahaga otseselt seotud

Eesti,
- Updated
©Tiina Kõrtsini/Õhtuleht
Ain Seppik Savisaare protsessil.

EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme kirjutab sotsiaalmeedias, et kui omaaegse siseministri Ain Seppiku ning tema poegade Sulevi ja Siimu firmade rahapesu nüüdki mingit reaalset liigutamist kaasa ei too, siis on Eesti jõustruktuurid ka ise Vene-suunaliselt korrumpeerunud.

“Tänases “Postimehes” on lugu Ain Seppikust ja tema pereliikmetest, kes liigutasid riiulifirmade kaudu miljoneid. Tegemist sellesama Seppikuga, kes nõukogude ajal kohtunikuna KGB tellimusel alaealisi rahvuslasi vangi mõistis; sellesama Seppikuga, kes sõlmis Keskerakonnas olles koostööleppe Ühtse Venemaaga; kes 90-ndatel oli politseis juhtivatel kohtadel ja kes 2013 hüppas üle Reformierakonda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ning imede ime, just siis läks käima suuremat sorti äri, kus ühegi töötajata firmad said ei-tea-kust miljoneid ja maksid need rahad edasi ei-tea-kuhu. Parimad päevad sellele suurepärasele ärile olid siis, kui rahandusministri ametit pidasid erakonnakaaslased Jürgen Ligi ja Maris Lauri.

Arvestades Danske ja nüüd Swedbanki rahapesualaseid kuritegusid, seda, et raha on pärit peamiselt Venemaalt, arvestades Reformierakonna pärispattu VEB Fondi näol, aga ka Seppiku tausta, siis viitavad asjaolud veelgi karjuvamalt kui varem sellele, et Reformierakond on tihedalt seotud musta Vene rahaga. Mis omakorda tähendab, et Reformierakonna võtmeisikud on Kremlil karmilt konksu otsas. See, mida me praegu näeme, on ju alles jäämäe veepealne osa.

Kapo, prokuratuur ja politsei rahapesubüroo on kümme aastat ilmselt meeleheitlikult pingutanud, et neid hiigelmõõtmetes kuritegusid (mis olid Eesti rahamaailmas avalik saladus juba aastaid) mitte märgata. Kas nüüd hakatakse ometi liigutama? Kui ei hakata, saab see tähendada ainult üht: ka nemad on Vene raha poolt korrumpeeritud!

Ja tahaks näha, kas Eesti meedia, kes nii kangesti tahaks meid Kremli käsilastena käsitleda, nüüd ometi need ilmsed seosed Reformierakonna puhul valijatele ära kirjeldab?”

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused