Martin Helme: sopaleht Postimees tiražeerib taas sulaselget valet

Eesti,
©Scanpix
Ajalehed

Rahandusminister Martin Helme kirjutab sotsiaalmeedias, kuidas ajaleht Postimees jätkab valede levitamist seoses ametkondade ja tuulikuarendajate vahelise vägikaikaveoga.

Martin Helme:  “Uus päev, uus vale libauudiste lipulaevalt Postimehelt. Sopaleht PM tiražeerib sulaselget valet järgmise tsitaadiga: “Helme ja tema poliitiline nõunik Kristel Menning on soovinud endale mitte alluvatelt ametkondadelt Sõnajalgade suhtes käivate menetluste lõpetamist ja ettevõtjatele kuni 64 miljoni euro hüvitise maksmist.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

PM pole üheski oma loos suutnud tuua tõendeid, et mina või Menning oleks kusagil midagi taolist teinud. Nii nagu pole mitte keegi mitte kordagi mitte kusagil suutnud ära selgitada, mida on korruptiivset selles, kui minister kohtub huvigruppidega ja üritab panna ettevõtjatega vägikaigast ja kiusu ajavaid ametnikke tegema hoopis koostööd. Koostööd ka teiste ministeeriumitega. Ometi korrutatakse goebbelsliku järjekindlusega igal pool midagi korruptsioonikahtlusest või -hõngust.

Täiesti absurdne on Postimehe väide, nagu ma sooviks Sõnajalgadele hüvitise maksmist. Vastupidi, üks minu peamisi eesmärke selle teemaga tegelemisel on vältida riigi vastu tulevaid hiigelnõudeid. Seda olen korrutanud igale ajakirjanikule, kes on küsinud, kaasa arvatud artikli autoritele.

Oliver Kund, Agaate Antson, Helen Mihelson, Ege Tamm, te pole ju ajakirjanikud. Postimees pole ajaleht. Te olete liberaalse baaskonsensusega alamakstud ja üleekspluateeritud tülgastavalt valetavad ideoloogiatöötajad.”

 

4 commentsOn Martin Helme: sopaleht Postimees tiražeerib taas sulaselget valet

 • Avatar

  Prokuratuur peaks algatama Postimehe ja teiste väljaannete ning portaalide suhtes uurimise. See mida sihilikult avalikkuse eksitamiseks tehakse on kriminaalne. Kas seda ajakirjanikest huligaanide bandet siis ei saa ükskord vallata, kus on nüüd Raudsaar jm seltsimehed, kes peaks ajakirjanikud korrale kutsuma. Kas peab iga valega minema otse kohtusse?

 • Avatar

  Aga Martin – mitte “Ometi korrutatakse goebbelsliku järjekindlusega” aga Ehrenburgi omaga.
  Paluks ausaid rahvussotse MITTE segi ajada bolsevstlike kurjategijatega – kes sellisele taktikale aluse panid.
  Ja nende ideoloogilised järglased seda ka moodsal ajala viljelevad.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Ilya_Ehrenburg

 • Avatar
  Harry Raudvere

  Mul on südamest hea meel, et on leidunud vastustundlik inimene, kes mitte ei aja niisama suust sooja auru välja vaid tegutseb reaalselt ja aktiivselt nii riigi kui ka ettevõtjate huvides. See ongi ühe ministri püha kohus. Aidu tuulepargi teema ei ole kaugeltki ainus, kus riigi vastu on esitatud kahjunõuded. Meedia ei ole sinnani veel jõudnud kuid varsti plahvatab ka järgmine pommuudis. Viimane aeg on asuda võitlema bürokraatia diktatuuriga, sest paljude, tänaste tippametnike tegevus on riigile palju suurem oht ja kahju kui Venemaa ja Hiina kokku. Ma olen isiklikult rääkinud riigipoolsest (ametnike) alatust käitumisest Partsile, Pevkurile, Rerinsalule, Hansole, Mikserile, Sesterile, Prokuratuurile, KAPOle, Rõivasele, kes isegi ei vastanud. Rääkimata paljudest ametnikest. Talvik Riigikogust, kes oleks nagu pidanud võitlema kõrgetasemelise korruptsiooniga, oskas laiutada ainult käsi. Täiesti tühi tulemus. Kohus on tänaseks tõendanud, et mul oli ja on õigus. Ja nüüd on esile kerkinud poliitik, kes toob kartmatult teema lauale ning teatab kõigile, et tegelikult on “Kuningas” alasti. Pole ime, et need, kes tunnevad end puudutatuna või kelle põhjendamatult hea äraelamine maksumaksja kukil on ohtu sattumas teevad seakisa. Kaasame prokuratuuri, riigisekretäri, vingume EKRE peale kodus naisele ja naabri kassile ja pagan teab veel kellel! Mis sellest, et sellise ametnike omavoli on kohtud hukka mõistnud ja andnud õiguse ettevõtjatele. See ei loeks nagu midagi. See seltskond ametnikke peavad end kõrgemaks kui kohtuvõim. Ja siis julgeb prokuratuuri esindaja väita, et nad on poliitiliselt sõltumatud. Naerukoht. Igatahes, iga Eesti käekäigu pärast muretsev kodanik peaks täna andma oma panuse, et peatada bürokraatia diktatuuri vohamine ning omama piisavalt kodanikujulgust oma õiguste eest seismisel ja kui vaja siis ka võitlemisel. Riik peaks hakkama kiiremas korras rakendama omavolitsevate ja kahjutekitavate ametnike suhtes regressiõigust. Seda ma riigilt nõuame! Jõudu Martin! Ajad õiget asja.

 • Avatar

  PM on ju alati sulaselget valet tirazheerinud 😀

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused