Martin Helme: sotside mõtteviis on kapitulantlik Vene šovinismi suhtes ja eestlastele alandav

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
EKRE esimees ja Riigikogu aseesimees Martin Helme.

Punamonumentide teisaldamine ei tohi muutuda omavalitsustele kauplemisobjektiks, leiab EKRE esimees Martin Helme.

Narva linnapea Katri Raik ja siseminister Lauri Läänemets (mõlemad sotsid) leiavad, et Narva linn peab tanki äraviimise eest riigilt midagi vastu saama. Läänemets on võimaliku vastukaubana nimetanud Narva uut haiglat, üürielamuid ja madalamat soojahinda.

EKRE esimehe Martin Helme sõnul on see on Läänemetsa ja Raigi poolt väga madal lend, kui nad seovad tanki investeeringute ja toasooja hinnaga.

„Need on täiesti erinevate kategooriate asjad. Pealegi ei viida Narvast ju midagi minema, vaid [monument] võetakse ära nagu piik ihust.»

Helme ütles, et Eesti riigile peaks olema alandav muretseda mõjude pärast, mida punamonumendi teisaldamine kaasa toob.

“Meil ei ole vaja muretseda sellepärast, et kellel on okupatsioonisümbolite pärast valus Eestis. Ka põlisrahval on valus. Kogu see lähenemisnurk on esiteks kapitulantlik Vene šovinismi suhtes, Vene agressiooni suhtes ja teiseks alandav eestlastele. Ma ei saa üldse aru, kuidas on võimalik sotsidel niisugust poosi võtta.”

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused