Martin Helme Taavi Rõivase otsusest: “Ehk tuleb tal mõni teine töö paremini välja”

Eesti,
- Updated
Taavi Rõivas

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme tervitab reformierakondlasest ekspeaministri Taavi Rõivase otsust poliitikast lahkuda. „Põhjendus oli väga märgiline –  „paremad päevad on möödas, tipud on seljataga“. Teisisõnu, ta ei näe perspektiivi ega usu ise ka, et tal on veel midagi pakkuda,“ kirjutab Helme, „ma oleks võinud talle seda juba mitu aastat tagasi öelda, aga küllap on õige, et inimene jõuab põhimõtteliste järeldusteni kontemplatsiooni käigus, mitte ei öelda talle seda kõrvalt ette.“

Helme lisab: „Paneme Taavi Rõiva lahkumise veidi laiemasse konteksti. Reformikate esimesest ešelonist on pärast opositsiooni kukkumist lahkujaid olnud päris palju. Vaatan ka viimast erakondade annetuste pingerida ja kunagine rahajõgi, mis nende suunas voolas, on õige ahtaks nireks kuivanud. Kõigist kriiskavatest umbusaldustest ja lahmivast kriitikast valitsuse iga sammu vastu hoolimata tunnistavad refikad poolihääli isegi, et ei näe tegelikult tänast valitsust lagunemas ja ennast uuesti võimule manööverdamas. Mina ka mitte, muide.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme sõnul võib oravate jaburalt kõrge toetusprotsent ju anda õigustuse senisele poliitilisele plaanile, aga lahkuvad liikmed nii kohalikes omavalitsustes kui ka riigikogus räägib sama keelt, mis lahkunud raha: vägisi kipub nende ümber hõljuma luuseri hõng.

Helme teeb ettepaneku neile, et reformikad võiksid orava asemele sümboliks roti võtta, sest just rotid on need, kes uppuvalt laevalt esimesena lahkuvad.

„Soovin Taavile häid kordaminekuid uutes väljakutsetes, ehk tuleb mõni teine töö paremini välja, kui riigi juhtimine. Ja isegi kui ei tule, siis mis see enam meie asi on,“ lisas Helme.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused