MARTIN HELME :” Täna ei toimu kummagi erikomisjoni istungit, sest neil ei tule kvoorum lihtsalt kokku”

Eesti,
Martin Helme

Rahandusminister Martin Helme kirjutab, et opositsioon ei tule võimu kontrollimise ja kritiseerimisega toime, sest peale lahmimise ei paista sealt midagi.

Martin Helme: “Ei saa pahaks panna, et opositsioonipoliitikud teevad oma tööd. Võimu kontrollimine ja ka kritiseerimine ongi opositsiooni üks peamisi ülesandeid alternatiivi pakkumise kõrval. Aga peale lahmimise ja sahmimise ei paista sealt midagi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Täna lüüakse lokku kahe erikomisjoni ühisistungi teemal. Üks on riigieelarve kontrolli erikomisjon ja teine korruptsioonivastane erikomisjon. Mõlemates on traditsiooni järgi komisjoni juhiks opositsiooni esindaja.

Loobitakse kõlavaid süüdistusi, justkui ma eiraks komisjoni kutset ja justkui ei jagaks nendega infot. Mõlemad süüdistused on loomulikult avalikkust eksitavad. Minule teadaolevalt ei toimu täna kummagi erikomisjoni istungit, sest neil ei tule kvoorum kokku. Lugupeetud opositsionäärid korraldavad lihtsalt järjekordseid vihkamisminuteid ja pole vahet, kas nad teevad seda mõne komisjoni ruumis või riigikogu kohvikus, selline omavaheline koosviibimine ei ole riigikogu komisjoni koosolek. Mul ei ole nii suurt südamesõprust ei Jürgen Ligi ega Katri Raikiga, et neile seal seltsi pakkuda. Kuna minu info kohaselt koosolekut ei toimu, jäin juba oma varem paika pandud plaanide juurde ja ei viibi täna Tallinnas.

Tõsi pole ka see, et ma ei jaga neile küsitud materjale. Lihtsalt materjal, mida riigikogulased paluvad, ei ole mõeldud avalikkusele kättesaadavana ja riigikogu ning ministeeriumi ametnikud korraldavad juba eelmise nädala lõpust seda, et vajalikud dokumendid oleks kättesaadavad viisil, mis taoliste dokumentide puhul on sobilik. See tähendab, neid ei saadeta mitte meili teel kõigile mööda ilma levitamiseks, vaid võimaldatakse prinditud ja nummerdatud koopiatega tutvuda turvatud ruumis, kuhu ei saa kaasa võtta salvestusaparaate. Ma ei ole kunagi pidanud normaalseks meil väljakujunenud mitteametlikku kommet, et piiratud ligipääsuga dokumendid levivad vabalt ja karistamatult ringi. Piiratud peavad nad aga olema, sest seal on tundlikku diplomaatilise iseloomuga ning ärisaladust sisaldavat materjali, kus Eesti riigil on teiste osapoolte ees kohustus hoida infot enda teada. Uudishimu pole argument, teadmisvajadus on, ja ma pole kunagi seadnud kahtluse alla riigikogu liikmete teadmisvajadust.

Hoolimata opositsiooni hädaldamisest, on mul enda arvates riigikoguga väga hästi toimiv suhe. Erinevalt mõnedest teistest ministritest käin alati oma eelnõusid komisjonis tutvustamas ja kohtun rahanduskomisjoni liimetega regulaarselt info vahetamiseks. Olen käinud ka sotsiaal-, majandus,- õigus- ja erikomisjonides, kui on kutsutud, samuti kõigis fraktsioonides, kes on tahtnud. Tõsi, Raiki puhul tuleb märkida, et ta on korduvalt üritanud ainuisikuliselt mind kohale kutsuda, kuigi komisjoni enamus pole seda soovinud ja tema ettepaneku maha hääletanud.

Seega jutt sellest, kuidas ma olen lugupidamatu riigikogu suhtes on täielik jama. Kui komisjoni koosolek toimub ja kui ajaliselt on kokku lepitud, olen alati kohal.

Meie järgmine plaanipärane kohtumine riigikogu rahanduskomisjoniga on järgmisel nädalal, kus on päevakorras ülevaade eelarve täitmisest, euroliidu eelarvekokkuleppest, majanduse erimeetmetest ja ka rahapesuvastasest võitlusest. Selleks ajaks on loodetavalt kõik saadikud saanud end viia kurssi ka nende materjalidega, mida nad nii kannatamatult soovivad ning saame kõikidel teemadel pikalt-põhjalikult rääkida. Rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk lubas, et ka erikomisjonide liikmed saavad koosolekul viibida.”

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused