Martin Helme: Tänane valitsus saab nautida enneolematult suuri maksulaekumisi tänu EKRE rahandus- ja majanduspoliitikale

Rubriik Eesti, Majandus On
©UU
Martin Helme

Statistikaameti andmetel kasvas sisemajanduse koguprodukt (SKP) esimeses kvartalis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 5,4 protsenti.

Statistikaameti juhtivspetsialisti Robert Müürsepa sõnul tulenes peaaegu pool majanduskasvust maksude mõjust, eelkõige käibemaksu ja aktsiiside heast laekumisest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Majanduskasvu panustasid tegevusaladest enim kaubandus, info ja side, finants- ja kindlustustegevus. Sarnaselt maksudele oli ka kaubanduse positiivse mõju taga eelmise aasta samal perioodil aset leidnud langus. Majandusele andsid hoogu veel tervishoiu tegevusala koroonakulutuste tulemusena ja külmemast talvest tuge saanud energeetikasektor.

EKRE esimees ja endine rahandusminister Martin Helme osutab, et Eestil on üks Euroopa kiiremaid majanduskasve.

“Tuleb üle rõhutada, et eelmisel aastal minu poolt veetud eelarve aitas praegusele heale olukorrale alust panna. See on seesama eelarve, mida Kaja Kallas ja Keit Pentus-Rosimannus lõputult kritiseerivad, rääkides mingist korrast ära riigirahandusest ja hirmsast miinusest. Tänu meie rahanduspoliitikale ja majanduspoliitikale saab tänane valitsus nautida enneolematult suuri maksulaekumisi,” ütles Helme.

“See on muide oluline, et praegune majanduskasv on niiöelda maksurikas ehk toob kaasa ka head laekumised. Pange tähele, et käibemaks ja aktsiisid teevad eriti suuri hüppeid. On täielik hullumeelsus niisuguse laekumise kasvu juures asuda aktsiise tõstma. Selleks puudub vajadus, sest laekumised ületavad peagi summadena taseme, mis meil oli varem kõrgema maksumääraga.”

Helme rõhutab, et riigieelarves pole mingit puudujääki madalamast maksust. “Küll aga on selge, et uus maksutõus viib tarbimise ja laekumise taas piiri taha ja toob ise kaasa laekumise vähenemise. Samuti on selge, et kiirelt kasvavate maksulaekumiste juures omandab hoopis teise iseloomu kärpimine. Jah, maksuraha tuleb hästi lugeda ja raiskamist tuleb eelarvest kogu aeg välja rookida, aga sellist labidaga lapiti pähe kärpimist pole küll vaja.”

UU

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused