Martin Helme tunnustab Marina Kaljuranna otsust esitada tõend oma kodakondsuse kohta

Eesti,
- Updated

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnul väärib tunnustust presidendikandidaadi Marina Kaljuranna samm esitada siseministeeriumi tõend oma sünnipärase kodakondsuse kohta.

„Marina Kaljurand oleks muidugi võinud selle tõendi hankida juba kevadel, mil avalikkuses hakkasid ringlema spekulatsioonid tema kodakondsuse saamise kohta. Palju oletusi ja kahtlusi oleks jäänud õhku paiskamata. Aga parem hilja kui mitte kunagi,“ ütles fraktsiooni esimees Martin Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Tahame siinkohal õiendada ühe eksiarvamuse. Meie erakond ei ole Kaljuranda kodakondsusteemaga rünnanud või teda süüdistanud. Me oleme nõudnud selgust ja küsinud, kus on vettpidavad tõendid. On loomulik, et riigi presidendi asjad peavad olema täiesti läbipaistvad.“

Helme sõnul on avalikkuse kõrgendatud huvi Kaljuranna tausta vastu õigustatud ka põhjusel, et tema ema oli nõukogude ajal punase nomenklatuuri töötaja ning Kaljurand ise peab ennast identiteedilt venelaseks.

„Kaljurand on oma sõnades Eesti patrioot, kuid meie hinnangul on ta oma senises poliitilises tegevuses toetanud Eestile kahjulikke ja Venemaa huve esindavaid seisukohti. Näiteks toetab ta Eesti-Vene piirileppe ratifitseerimist, millega Eesti vabatahtlikult loobuks 5,2% Tartu rahulepingu järgsest Eest territooriumist,“ ütles Helme.

„Erinevalt oma Läti ja Leedu kolleegidest keeldub Kaljurand Venemaalt välja nõudmast okupatsioonikahjusid. Ta on väljendanud ka seisukohta, et Eestile kuuluv Petserimaa ja Narva jõe tagused alad ei ole okupeeritud. On täiesti mõistetav, et paljudel eesti inimestel tekib seepeale küsimus, kelle huve Kaljurand esindab? Ja kas kriitilises julgeolekuolukorras on tugevam tema eesti või vene identiteet? Rõhutan, see ei ole rünnak või süüdistus. Need on igati õigustatud küsimused võimalikule riigipeale, kes on põhiseaduse järgi kõrgeim riigikaitse juht.“

Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon ootab siiski ka ametlikku vastust 12. septembril siseministrile saadetud kirjalikule küsimusele Kaljuranna kodakondsuse kohta. 

Eesti presidendiks kandideeriv Marina Kaljurand avaldas teisipäeva hilisõhtul Facebookis Politsei ja Piirivalveameti (PPA) väljastatud tõendi, milles amet kinnitab, et Kaljurand omandas Eesti kodakondsuse sünniga.

“Politsei ja Piirivalveamet tõendab, et Marina Kaljurand on omandanud Eesti kodakondsuse sünniga,” öeldakse dokumendis. “Tõend on antud esitamiseks Vabariigi Valimiskomisjonile,” lisatakse dokumendis kuupäevaga 12. september.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused