Martin Helme TV3 „Kolmeraudses“: Toomas Hendrik Ilves maksku raha tagasi!

Martin Helme on poliitikamaailmas sõdalane, kes teeb seda, mida lubab.

„Mitte tuhka ei tule endale pähe raputada, vaid raha tuleb tagasi maksta,“ ütles Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Martin Helme viimases TV3 saates „Kolmeraudne“, kus vaieldi Toomas Hendrik Ilvese ümber hiljuti puhkenud ärmatamisskandaali üle.

Helme repliik järgnes teise saatekülalise, presidendikantselei eelmise ülema Siim Raie mõttearendusele, et ehk tõesti võiksid presidendikantselei ametnikud endale tuhka pähe raputada selle eest, et EAS-i toetust Ärma talule pole avalikkusele viitsitud piisavalt selgitada.

Helme selgitas, et korruptsioon on see, kui inimene saab kõrgele ametikohale ja hakkab avalikku ressurssi enda suunas suunama. “Kõik EAS-i rahad saadi tänu sellele, et oli olemas inimeste võrgustik, kes olid juba varasemalt seotud Ilvesega ja kellest pärast seda said kõrged riigiametnikud,“ ütles Helme. „Kõik teised ettevõtted, kes on EAS-ist toetust küsinud, aga ei ole hiljem toetustingimusi täitnud, peavad toetuse tagastama sajaprotsendiliselt. Ilves pääses kümne protsendi tagasi maksmisega, see on mõjuvõimuga kauplemine.“ 

Helme ütles, et EAS-i otsust jätta Ärma talule antud toetusraha täies mahus tagasi nõudmata, peaksid uurima maksuamet ja prokuratuur.

UU

 

Kommentaarid