Martin Helme uue valitsuse pahupoolest: venemeelsus, multikulti, eemaldumine rahvusriigi põhimõtetest

Eesti,
- Updated

Valitsuse vahetusega muutus Eesti poliitika lahtisemaks ja dünaamilisemaks, aga lisandus oht, et võimukoalitsiooni soovist meeldida vene valijale eemaldutakse rahvusriigi põhimõtetest ja edendatakse sotsidele armsat multikultit, ütles Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Martin Helme Vikerraadio saates “Reporteritund”

Uue valitsuse kavandatud sammudest peab Helme positiivseks plaani tõsta tulumaksuvaba miinimumi, mis jätab vähem teenivatele inimestele rohkem raha kätte. Samuti väärivad tema sõnul tunnustust põllumajandustoetuse tõus, regionaalsed maksuerisused, investeeringud riigikaitsesse. „Need on asjad, mis kattuvad meie erakonna programmiga,“ märkis Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samas tõi Helme välja uue valitsuse ohud. „On asju, mis teevad meid uue valitsuse puhul murelikuks. Kui me räägime vasakpöördest, siis me räägime eelkõige ohust irduda rahvusriigi põhimõtetest. Sotsidele on armas multikultuursus ja Keskerakonnale on oluline meeldida vene valijatele,“ ütles Helme.

„80-90 protsenti Keskerakonna valijatest on venelased ja 80 protsenti Eesti venelastest valivad Putinit. Näen ka seda, et sotsid on selgelt võtnud strateegiliseks eesmärgiks meeldida vene valijale.“

Helme sõnul on Konservatiivne Rahvaerakond rahul, et nad jäävad opositsiooni, ehkki ka nemad osalesid koalitsiooni konsultatsioonidel. „Me ei olnud nõus tegema maailmavaatelisi kompromisse. Pealegi polnud meid hädasti vaja, sest koalitsioonil olid hääled ilma meie ja Vabaerakonnata koos,“ ütles Helme.

„Valitsuse vahetusega muutus Eesti poliitika siiski lahtisemaks ja dünaamilisemaks. Ma arvan, et Reformierakonna võimul olemise aeg pidi ümber saama, nad olid arrogantsed ja istusid mugavusstoonis. Nendega on seotud ka rida korruptsioonijuhtumeid, mida, ma loodan, uus valitus hakkab hoopis teise pilguga uurima, kui seda siiamaani tehti. Konservatiivne Rahvaerakond on aidanud kaasa Eesti poliitikas uue olukorra tekkimisele, mis on kindlasti meie valija ootus. Meie järgmine plaan on teha järgmistel valimistel nii hea tulemus, et me oleme valitsuse moodustamisel hädavalik.“

UU

LOE LISAKS:
Tsahkna ja Ossinovski tahavad muuta soovahetamise imelihtsaks, et “edendada välissuhtlust ja majandusvabadusi”
Uue valitsuse ministrid Martin Repinski ja Mihhail Korb ei tunnista küüditamist
Konservatiivne Rahvaerakond: uus valitsus võib hakata Eestit vedama vales suunas

One commentOn Martin Helme uue valitsuse pahupoolest: venemeelsus, multikulti, eemaldumine rahvusriigi põhimõtetest

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused