Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: uues valitsuses läheb elekter kallimaks, aga selle eest pole teda alati saada

-
20.01.2021
Martin Helme

„Jõudsime koalitsioonikõnelustelt ära oodata ka selle osa, mis muudab radikaalselt kurssi võrreldes meie valitsusega. Selleks on mõistagi energia ja kliimapoliitika,“ kirjutab rahandusminister Martin Helme (EKRE). Lühidalt kokkuvõttes võiks öelda, et uue valitsuse energiapoliitikaks on: elekter läheb kallimaks, aga selle eest pole teda alati saada!

Lõpetatakse investeeringud fossiilenergiasse ning hakatakse ennaktempos üle minema roheenergiale. See viimane loosung on muidugi lahtisest uksest sisse murdmine, Eesti on Euroopas ühe suurema tuuleenergia osakaaluga riike juba praegu.

Aga mida tähendab fossiilkütusest loobumine? Meil ainult ühte sorti fossiili Eestis töödeldakse, see on põlevkivi. Sisuliselt öeldakse, et asume põlevkivitööstust välja suretama.

Üks minu olulisi saavutusi rahandusministrina oli uue õlitehase rajamine Ida-Virumaale. Seda juba ehitatakse ja seda tagasi pöörata pole võimalik, kui ei soovita just sada miljonit eurot lihtsalt korstnasse kirjutada. Õlitööstus vedas ka sel aastal Eesti eksporti ning oli tulus. Põlevkiviõli on kordades vähem CO2 heitmega, kui põlevkivielekter. See on väga mõistlik ja kasulik üleminek!

Lisaks sellele surusin läbi, et kaevandustes saaks kasutada erimärgistusega ehk odavama aktsiisiga diislit ja et vähenesid tuhaladustamise tasud. Andsin omanikuna Eesti Energiale korralduse hoida reservis kahte katelt, tänu millele säilis umbes 1000 töökohta ja ei jäänud Eesti pimedaks, kui eelmisel suvel langesid korraga välja nii Soome kui Läti suunalised ühendused. Tänu sellele saame praegu tarbida oma elektrit, mitte ei osta sisse, st oleme energiasõltumatud. Võitlesime nii valitsuse sees kui Brüsselis selle eest, et kvoodimajandust ei aetaks meile kahjulikumas suunas ega kehtestataks uusi, üleeuroopalisi rohelisi makse, mis meie elu kallimaks teeb ja meie tööstust pankroti ajab.

Uus valitsus teeb kõiges selles kannapöörde.

Huvitav, mida kavatseb Keskerakond oma valijatele Virumaal öelda, et neilt veel hääli saada? Lasksite neid üle homoküsimuses, lasksite neid üle Ukraina odavtööjõu küsimuses, lasksite neid üle teie töökohtade küsimuses, kõik selle nimel, et rahvas ei saaks referendumil hääletada perekonna teemal, aga selle eest aitasite võimule Reformierakonna, kes, mäletate, viis teie sõduri kuju suure kisaga ära.

Uus valitsus paistab tahtvat Ida-Virumaast teha mingit isevärki sotsiaalset katsepolügooni, kus on kahte sorti inimesi. Need, kes jagavad sotsiaalabi ja eurotoetusi ja need, kes sitsivad. Mis te arvate, kummad on keskerakondlased ja kummad on nende sealsed valijad?

Meie plaan oli võimaldada inimestel omaenda tööga väärikalt end ära elatada. See ongi vahe meie ja nende valitsuse vahel. Eks valimistel pakume siis alternatiivi ja vaatame, kummal lahendusel on suurem poliitiline ostujõud.