Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: Vabaerakond läheb kõige rohelise teed

13.05.2015
vabaerakond

Viimastel nädalatel on toimunud kaks hääletust, kus osa Vabaerakonna liikmeid on toetanud Reformierakonna algatusi. Riigikogulane Martin Helme (EKRE) süüdistab Vabaerakonda Reformierakonna poliitikale kaasaaitamises.

“Vabaerakond on nädala jooksul kahel korral oma häältega aidanud reformikate poliitikat ellu viia,” kirjutas Helme Facebookis. “Eelmisel nädalal aitasid vabakate hääled läbi suruda hääletusea langetamist, sel nädalal sai nende hääl otsustavaks Reformierakonna kandidaadi määramisel ERR-i nõukogusse. Kas nad ise ei mõista millega see lõpeb, kui nad lähevad kõige rohelise teed?”

Helme viitab roheliste saatusele, kes Riigikogus olles tihtipeale väiksemate teenete eest nõustusid Reformierakonna poliitikaga. Alates 2011. aastast on rohelised jäänud parlamendiväliseks erakonnaks.

6. mail toimunud hääletusel valimisea alandamise üle olid Vabaerakonna saadikud Krista Aru, Monika Haukanõmm ja Artur Talvik selle poolt. Teisipäeval aga esitas Riigikogu kultuurikomisjon Eesti Rahvusringhäälingu liikmekandidaadiks Pille Pruulmann-Vengerfeldti, keda toetab Reformierakond. Vabaerakonna esindaja Krista Aru toetas tema kandidatuuri.