Martin Helme: vägivallaõhutajast psühhopaadile auhinna andnud Kersti Kaljulaid on totaalses moraalses ja poliitilises pankrotis

Eesti,
- Updated
Martin Helme

Enam-vähem täpselt aasta enne oma ametiaja lõppu tundub Kersti Kaljulaid olevat selgelt jõudnud järeldusele, et teist ametiaega ei tule. Täpselt sellise järelduse saab teha tema järjekordsest bravuurikast ja jultunud ühiskonnale näkku sülitamisest, mille ta korraldas, andes vägivallaõhutajast psühhopaadile vägivallaennetuse eest auhinna.

Olukord on muidugi tülgastav veel teistegi asjaolude pärast, muu hulgas ei saa jätta kuidagi küsimata, et mida mõtles isamaalasest justiitsminister Raivo Aeg, kes sellele üritusele ja presidendi käitumisele oma kohalolekuga tunnustust avaldas. Mõõdukas ja soliidne konservatiivsus, ma saan aru? Või tuleb siin näha kalkuleeritud sammu paremale?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kaljulaid on alates ametisse saamisest tegelenud süstemaatiliselt ühiskonna lõhestamise, traditsioonide mõnitamise või hävitamisega ning oma ametipositsiooni kuritarvitamisega. Ta on totaalses moraalses ja poliitilises pankrotis. Seetõttu peaks ta olema ka totaalses poliitilises isolatsioonis. Nähtamatu ja kuuldamatu. Kes peaks tahtma minna tema üritustele? Kes peaks tahtma teda enda üritustele?

Ta on kahepalgelisuse ja topeltstandardi etalon Eestis, andes naisepeksjale Ojasoole vägitegude eest miljon eurot ja paavstiliku andestuse, mõistes sellele eelnevalt naistevastase vägivalla hukka oma kõnedes ning demoniseerides konservatiivset ministrit süütuse presumptsiooni räigelt jalge alla tallates, sest tujukale ja ideoloogiliselt laetud naisterahvale on kõik lubatud. Nüüd jagab ta kõige pesuehtsamale vihaõhutajale ja vägivalla propageerijale vägivalla vastase võitluse eest auhindu.

Miks ta nii teeb? Esiteks selle pärast, et ta ise ka vihkab. Vihkab Eestit sellisena, nagu see on. Vihkab praegust valitsust ja neid inimesi, kes seda valitsust toetavad. Vihkab seda, et ta ei saa rohkem kahju teha.

Teiseks selle pärast, et ta saab. Ta ei ole ju valitud oma ametisse. Ta ei pea muretsema selle pärast, mida inimesed tast arvavad. Ta ei pea muretsema isegi selle pärast, mida meedia kirjutab, seda enam, et meedia on temaga neis vihkamispunktides suures osas ühte meelt. Aga teeb ka selle pärast, et on aru saanud, et ta nagunii enam teist ametiaega ei saa, seega pole enam mingit põhjust ennast kuidagigi tagasi hoida. Nüüd tegutsetakse juba järgmise juhuse püüdmise nimel. Mõni väikepartei ikka üles nopib, et süvariigi abil teda riigikogusse upitada.

Kahju, mida ta teeb selle alles jäänud aasta jooksul Eesti poliitilisele kultuurile ja institutsioonidele, saab olema väga suur, nagu ka lõhed ühiskonnas, mida ta meeleheitlikult suurendab. Kurja kahju teeb ta ka neile tegelikult õigetele ja headele üritustele, mida ta oma äärmuslike ideede kõigile nina alla määrimise nimel kaaperdab või pantvangi võtab. Kas keegi on teinud rohkem kahju Eestis naistevastase vägivalla vastase võitluse mainele, kui see sõge naine?

Ma loen päevi, mil ta läbikukkunud ja häbistatud ametiaeg lõpeb.

Martin Helme
EKRE esimees

 

LOE LISAKS

President ja justiitsminister nimetasid vägivallaennetajaks roppsuu ja vanemate inimeste surma sooviva Mikk Pärnitsa

Harri Kingo: vägivalla propageerijat autasustanud “presidendi” koht pole Kadriorus

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused